Filtre

Markalar

Kategori

Fiyat

9 - 42 TL

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

Clinique Kampanya

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

emzikler ve aksesuarları

EMZİKLER & AKSESUARLARI

Bebekler dünyaya emme refleksi ile gözlerini açarlar. Bu içgüdüyü annelerini emerek tatmin ederler. Ancak bazı bebeklerin emme güdüleri daha güçlüdür ve annelerini emmekle yetinmeyebilirler. Böyle durumlarda emzik kullanımı gerçekleşebilir.

Emzik kullanımı, bebeğin emme isteğini hafifletir, bebeğin rahatlamasına, uykuya daha kolay dalmasına yardımcı olabilir. Emme refleksi güçlü bebekler,  her şeyi ağızlarına götürmeye çalışırlar. Parmaklarını, battaniyelerini emerler. Parmak emmek ise, bebeğin dil, diş, damak ve parmak gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Çoğu anne emzik kullanımı konusunda tereddüt yaşar. Ancak bebeğin parmağını emmesindense, emzik emmesi daha iyi bir alternatiftir.

Emzik aksesurları, emzik askısı bebeğin emziği düşürmesine, veya boynuna dolanmasının önüne geçer.

Anneler, silikon emzik ya da kauçuk emzik; damaklı ya da damaksız emzik kullanmak konusunda kararsız kalırlar. Silikon emzik modelleri, diş darbelerine dayanıklı değildir. Bu sebeple diş çıkarmamış bebeklere önerilir. Kauçuk emzik ise içine suyu daha çabuk çektiği için daha çabuk deforme olabilir.

Avent emzik çeşitleri, Bebedor silikon emzik, Chicco emzikler, Nuk emzik bebeğiniz için tercih edebileceğiniz emzik çeşitleridir.

146 parçadan 1 - 23 arası gösteriliyor.