Filtre

Markalar

Kategori

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

3 Al 2 Öde Kampanyaları

Bebek Giyim Kategorisi

Kampanyalar

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

Klasik Tansiyon Aletleri

Tansiyon için kısaca, kanın atardamar duvarlarına yaptığı basınçtır diyebiliriz. Damarlarımızdaki kanın dolaşım sırasında oluşturduğu basınç gün içerisinde yaptığımız işlere, tempoya göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Tansiyon, küçük ve büyük tansiyon şeklinde ölçülür. Bu değerler ciddi değişiklikler gösterirse sağlığımız için tehdit oluşturmaya başlayabilir. Özellikle yüksek (büyük) tansiyon en sık karşılaşılan sağlık durumudur. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin daima kullandıkları ilaçları vardır ve tansiyonlarını kontrol altında tutmaları için sürekli ölçtürmeleri gerekmektedir.

Bu durum önceleri sağlık merkezlerine gidip yaptırılıyorken günümüzde hızla yayılmaya başlayan, kullanımı oldukça pratik Klasik Tansiyon Aletleri sayesinde kolaylıkla tansiyonu takip edilebilmeyi sağlamaktadır. Artık çevremizde tansiyon aleti bulunan ev çoğalmıştır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta aleti doğru kullanmanızdır.

Klasik Tansiyon Aletlerinin Kullanımı; öncelikle tansiyon aletini kolunuza sarmadan önce kıyafetinizi iyice yukarı sıyırmalı eğer çok sıkıysa çıkarmalısınız. Kolu sıkacak bir şeylerin olmaması gerekir. Tansiyon aleti kola sarılırken kolun üçte ikilik kısmını kaplamalıdır. Fakat dirseğin ön çukuru açık kalmalıdır.

Bu aletlerin şişirilen bez kısmı gevşek sarılmamalıdır. Mümkün olduğu kadar kolu kavramalı ve sıkıca sarılmalıdır.

Bütün bu detaylar göz önüne alınacak olursa, Klasik Tansiyon Aletlerini kullanarak kolaylıkla tansiyonunuzu ölçüp takip edebilirsiniz. 

Bu kategoride ürün bulunamadı
Üzgünüm! Bu kategoride ürün bulumadım.