Filtre

Markalar

Kategori

Fiyat

6 - 63 TL

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

3 Al 2 Öde Kampanyaları

Bebek Giyim Kategorisi

Kampanyalar

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

Pişik & Pişik Önleyiciler


PİŞİK VE PİŞİK ÖNLEYİCİLER

Bebek cildi, son derece hassas ve dış tehlikelere, tehditlere karşı savunmasız yapıdadır. Bebekler, ilk dönemlerde idrar ve dışkısını kontrole edemez ve bunların ten ile teması bebeğin cildinin tahriş olmasına neden olabilir.

Pişik oluşumu, derinin tahriş olması sonucunda ortaya çıkar. Pişik, genellikle bebeğin bezli bölgesinde, kasıklarında ve boğumlu bölgelerinde görülebilir.

Bebeğin altını uzun aralıklarla değiştirmek, alt temizliğine dikkat etmemek, pişik nedenleri olarak kabul edilebilir. Bunun yanı sıra bebek bezinin, uzun süre ten ile temas etmesi, çok sıkı bir biçimde bağlanması, yaşına ve kilosuna uygun bebek bezi seçilmemesi de bebeklerde pişik nedenlerindendir.

Pişik, bebeğin canının yanmasına, huzursuzluk ve gerginlik hissetmesine sebep olur. Uyku düzenini hatta beslenme düzenini bile değiştirebilir.

Pişiği önlemek için, bebeğin bezli bölgesinin temiz ve kuru kalmasına özen gösterilmelidir. Bu durumda bebek bezlerinin sık sık değiştirilmesi önemlidir.

Bebeğin altının su ile yıkanması en sağlıklı yöntemlerden biridir. Her bebek bezi değiştirme işleminde bebeğin altının temizlenmesi ile pişik oluşumunun önüne geçilebilir.

 

52 parçadan 1 - 23 arası gösteriliyor.