Filtre

Markalar

Kategori

Fiyat

8 - 769 TL

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

Clinique Kampanya

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

saç bakımı

Saç Bakımı :

Her ne kadar güzel ve bakımlı olsanız da cansız ve sağlıksız saçlarla pek de hoş görünemezsiniz. Kadın erkek herkes güzel, sağlıklı, hacimli ve ipeksi saçlara sahip olmak ister. Bazı insanlar buna sahiptir ancak bunun da korunması gerekmektedir. Her şekilde saç bakımı ihmal edilmemelidir.

Bazı kişiler de saçlarında tıpkı ciltlerinde olduğu gibi farklı sorunlar yaşayabilirler. Saçlarınızda yaşamış olduğunuz sorunların büyük bir kısmı aslında saçlı deriden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle uygun saç bakımı oldukça önemlidir.

Saçlı derinin yağlanması, kuruması, hassaslaşması saç köklerinde de etki eder ve saçlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini önlemeye neden olabilmektedir. Sıklıkla karşılaşılan saç sorunları kepeklenme, saçlarda dökülme ve kuruluk ya da aşırı yağlanma olarak sıralanabilir.

Bunların hepsi aslında saçın altında bulunan derinin sorunudur ve bu nedenle kullanacağınız saç bakım ürünleri de bunlara yönelik olmalıdır.

Saç Bakımı ihmal edilecek bir konu değildir. Sağlıklı ve güzel saçlar için ihtiyacınız olan sorununuzu giderebilecek doğru ürünü tercih etmeniz çok önemlidir.

Genellikle cildi yağlı kişilerin saçları da yağlı olur bu yağlanma da saçların daha ince telli, basık ve kirli bir görünüm almasına neden olabilmektedir.

Kuru saçlı deriye sahip olan kişiler de özellikle doğru saç bakım ürününü, şampuanını seçemediklerinde saçların derileri pul pul dökülmeye neden olur ve hem saçlar cansız ve kuru görünür hem de saçlı deri de kaşıntı, kızarıklık, tahriş gibi etkiler görülebilir.

Kepeklenme de hem yağlı hem de kuru saçlarda görülebilen, can sıkıcı bir durumdur. Saçların diplerinde biriken ölü hücreler saç köklerinin cansızlaşmasına neden olurken hem saçlar kirli gibi görünür, hem de kökler cansızlaştığında daha kolay dökülebilir.

Bazı kişiler saçları çok yıkarsan, daha fazla yağlanır ya da daha fazla kurur, az yıkarsan kepeklenir gibi bazı söylemlerde bulunur. Asıl önemli olan saç bakımı için doğru ürünü bulmaktır. Bunun için de Turuncu Kasa sayfalarında kendinize uygun pek çok marka ve ürün seçeneğini bir arada bulabilir ve doğru şekilde kullanarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç bakımı da cilt bakımı kadar önemlidir. Yüzünüzün güzelliğini bakımsız, cılız saçlarla gölgelemeyin.

Saçlarda yaşadığınız dökülme sorunu erkekleri de kadınları da etkileyebilmektedir. Saçlarımız stres, hormonlar, sık sık kullanılan kozmetik uygulamalar ve saç şekillendirmeler, havuz ve deniz suyunun etkileri gibi daha pek çok nedenden dolayı hasarlanarak canlılığını kaybeder ve adeta size küserler ve bu dönemde uygun saç bakımı yapılmadığında hızla saçlarınız kaybedersiniz. Uygun ürünleri tercih ederek bunu engellemeniz aslında hiç de zor değildir.

Saç bakımınızı ihmal etmeyin. Saçlarınızın hayalinizdeki gibi görünmesi zor değil, doğru ürün, doğru ve düzenli uygulama ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

713 ürün bulundu
713 parçadan 1 - 23 arası gösteriliyor.