Filtre

Kategori

Seçimi sıfırla

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

Kampanyalar

Clinique Kampanya

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

Sıvı Amino Asit

Sıvı Amino Asit :

Amino asitler, protein maddesinin temelini oluşturmaktadırlar.

Proteinler de vücudunuzun sağlıklı bir şekilde yaşamını devam ettirebilmesi için yardımcıdır. Amino asitler bazı besinlerle vücuda alınabilirken yeteri kadar alınamayabilirler, özellikle de kasları zorlayan çalışmalar yapan sporcular veya kas kullanarak iş yapan kişiler için fayda sağlayabilirler.

Sporcular sürekli egzersiz yaptıkları için diğer insanlara göre daha farklı bir beslenme tablosuna uygun olarak beslenmeleri gerekmektedir.

Spor hareketlerinin pek çoğu kasları zorlamaktadır. Kaslar zorlandıklarında ise parçalanabilir ve zarar görebilirler.

Likid formda olan amino asitler diğer formlara göre çok daha hızlı etki gösterirler. Spor çalışmaları sırasında kullanılabilirler. Bu nedenle Sıvı amino asit çeşitleri daha fazla tercih edilmektedir.

Amino asitleri beslenme yolu ile vücuda alabiliriz, ancak besinlerle alınan amino asitler ağır spor çalışmaları yapan kişilere yeterli gelmeyebilir bu nedenle tablet, sıvı ya da toz çeşitleri olarak bulunan ürünlerden uygun olanı tercih edilerek kullanabilirsiniz.

Proteinler vücudunuzdaki kasların zorlanma sırasında hasar görmesini önlemeye ve daha fazla güç kazanmalarına yardımcı olurlar.

Turuncu Kasa sayfalarında pek çok sporcu ürünü ve sıvı amino asit çeşidi bulunmaktadır.

Spor yaparken kaslarınızı zorlamak sağlığınız açısından zararlı olabilir bu nedenle uygun ürünler kullanılarak kaslara güç kazandırılması önemlidir.

Sıvı amino asitlerin oluşmasını sağlayan nitrojenler tüm amino asitler de aynı olmakla birlikte amino asitlerdeki karbon sayısı farklıdır. Bu da tablet ve toz formda olanlara göre farklarından biridir.

Amino asitlerin sıvı formda olanları genellikle sporcular tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Likid amino asitler olarak da bilinirler. Değerleri diğer amino asitlere göre çok daha yüksektir. Sıvı amino asit çeşitleri kana daha hızlı bir şekilde karışırlar bu da etkisinin de daha hızlı ve güçlü olmasını sağlamaktadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı
Üzgünüm! Bu kategoride ürün bulumadım.