Filtre

Kategori

Seçimi sıfırla

ESRA EROL'LA TURUNCUKASA

Turuncukasa Blog

SAĞLIK KÖŞESİ

Diyetisyen Gonca Yaşar
Dr. Tahir Oruç
Dr. Özgür Sayın

Fırsatlar

Güneş Ürünleri ve Kremleri

3 Al 2 Öde Kampanyaları

Bebek Giyim Kategorisi

Kampanyalar

Jane Kampanyası

Bu ürünler ile kargo bedava

Bu ürünler ile kargo bedava

Whey Protein

Whey Protein :

Protein, canlılar için önemli besin kaynağıdır. Özellikle insanlar bebeklikten itibaren yeteri kadar protein alarak sağlıklı bir beslenme yapabilirler.

İnsan vücudu bir makine gibidir. Bu makinenin düzgün olarak çalışabilmesi için yakıta, yani besinlere ihtiyacı vardır. Besinler vücutta parçalanarak enerjiye dönüşür ve yaşamı sürdürebilmeye yardım eder. Spor yapan kişiler çok daha fazla enerji harcadıkları için bu enerjilerin yerine konulması önemlidir. Bu nedenle vücudun beslenmesi kadar hareket halindeyken yorulan kasların da yeteri kadar beslenmesi gerekmektedir. Bu nedenle bazen sadece doğal besinlerle beslenmek yeterli gelmeyebilir ve vücuda farklı yollarla vitamin ve proteinlerin alınması gerekebilir.

Proteinlerin dokular üzerinde önemli bir etkisi vardır. Enerji yapmaya yardımcı hormon ve enzimlerin oluşmasına yardımcıdır.

Et, süt, balık, tavuk, yumurta, peynir, yoğurt, pek çok tahıl çeşidinde, buğday özünde ve daha pek çok besin maddesinde protein bulunmaktadır.

Ancak bazı maddeler de protein daha fazla bulunur.

Sporla uğraşan kişilerin normal insanlara göre daha fazla proteine ihtiyacı olduğu bilinmektedir.

Spor yaparken kaslar kullanılır ve kasların kaybedilmemesi, beslenmesi için proteinden destek alınabilir.

Peynir altı suyu çok yoğun protein içermektedir. Bu nedenle sporcu ürünlerinde en çok kullanılan maddelerden biri de Whey Proteindir.

Whey protein peynir altı suyunun kurutulması ile elde edilen bir tozdur ve çok yoğun miktarlarda Protein içermektedir. Sporcular kullandıkları bu ürün ile spor yaparken kasları korumaya, güçlendirmeye ve beslemeye yardımcı olurlar. Sindirilmesi de son derece kolay olan Whey protein amino asitler içermektedir.

7 ürün bulundu