Turuncukasa Blog

MArtidermÜrünleri

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Fittydent

Fittydent markası, Dentaid firmasının bünyesinde bulunmaktadır. Fittydent markası ağız sağlığı ve diş protezi bakımı ürünleri ile, kullanıcılara hizmet sunmaktadır.

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

Fittydent Ürünleri

Fittydent, uzun yıllar ağız sağlığı ürünleri ile tüketicilere hizmet sunan Dentaid markasının bünyesindedir. Dentaid firması bilimsel çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir. Bünyesinde birçok markayı barındıran firma, kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm sunmaya çalışmaktadır.

Fittydent markasına ait protez bakım ürünleri bulunmaktadır.

Fittydent Diş Protezleri Temizleyici, diş protezlerinin temizlenmesinde ve arındırılmasında yardımcıdır. Protezin her yerine nüfuz sağlayabilecek bir özelliğe sahiptir. Fittydent Protez Temizleme Tabletini kullanmadan önce, protezlerin diş fırçası ve suyla temizlenmesi önerilir.

Bir kaba yerleştirdiğiniz protezinize üstünü kapatacak şekilde ılık su ekleyin. Daha sonra temizleme tabletini bu kabın içine atın. Bu su içinde protezinizi yaklaşık 30 dakika bekletin. Arzunuza göre proteziniz gece boyu bu karışımın içinde kalabilir.

Fittydent Protez Diş Yapıştırıcı Krem, protez ve damak arasında etkin bir bağ kurmak amacıyla geliştirilmiştir. Diş protezi kullananlar, çiğneme, konuşma, yemek yeme gibi sıradan durumlarda sıkıntı yaşayabilirler.

Fittydent Ürünleri ve Fiyatları

Protez Diş Yapıştırıcı Krem, bu sorunlara çözüm sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Yemek artıklarının protez altına girmesini önlemeye çalışır. Protez kullanıcılarına yapıştırıcı kremin suda çözünmesinin önüne geçmeye çalışır.

Fittydent Diş Protezi Yapıştırıcı Krem, parmak uçlarıyla uygulama yapılacak bölge üzerine tabaka şeklinde yayılarak sürülür. 30 saniye gibi bir süre beklendikten sonra, yapıştırma işlemine geçilebilir. Yapıştırdıktan sonra yaklaşık 15 dakika yiyecek ve içecek tüketilmemesi önerilir.

Fittydent Alt Çene Yapıştırıcı Yastık, geçici protez kullanımında ortaya çıkan boşlukların doldurulması amacıyla geliştirilmiştir. Protez oturma alanının zayıfladığı durumlarda da destekleyici olarak kullanılabilir. Yumuşak ve damağı rahatsız etmeyen bir formüle sahiptir. Ağız sağlığı ve hijyen açısından 10-12 saatte bir değiştirilmesi önerilir. Protez yapıştırıcı yastıklar her değiştirildiğinde ağzın dikkatli bir biçimde çalkalanması gerekir.

Protezlerin bakımı, ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir. Protezlerin yemeklerden sonra mutlaka fırçalanması gerekir. Protezlerin geceleri yatarken çıkarılması önerilir. Çünkü dişetlerinin de dinlenmeye ve nefes almaya ihtiyacı vardır. Çıkarılan protezlerin temizliği ihmal edilmemelidir. Protez temizleme tableti, protezlerin etkin temizliğinde yardımcıdır.

Ağız ve diş sağlığı, yaşamın sağlıklı sürdürülebilmesi için önemlidir.

Fittydent ürünlerini kullanarak, diş protezlerinizin bakımını tamamlayabilirsiniz. Fittydent ürünlerine Turuncu Kasa’ dan ulaşabilir ve indirimli fiyat seçenekleriyle sipariş verebilirsiniz.