Filtre

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺78,00 - ₺104,00

Turuncukasa Blog

Sunlife MultiVitamin

Vitawin Maxiwin Vitamin C

Sambucol Plus Efervesan 15 Tablet

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil 3x40'lı Paket

Newessentials Ürünleri ve modelleri Turuncukasa da

Glutamine

Aktif filtreler

Glutamine

Proteinlerin yapısını oluşturan maddeler amino asitlerdir ve yaklaşık 20 kadaramino asit türü bulunmaktadır. Bunların bir kısmı vücutta bulunurken bir kısmı ise bulunmaz bu nedenle de dışarıdan alınmaları gerekebilir. Özellikle spor yapan ve spor sırasında kaslarını zorlayan kişiler kaslarının zarar görmesini önleyebilmek için ve kaslarına daha fazla güç verebilmek için amino asit türlerinden bazılarına ve proteinlere ihtiyaç duyarlar.

Glutamin de proteinleri oluşturan amino asit türlerinden bir tanesidir. Çift zincirle bağlanan amino asit türleri nitrojen ve karbon içermektedirler. Glutaminler karboksamit içermektedirler. Besinlerin kas sistemine daha kolay geçmesini sağlamaya, bağları kuvvetlendirmeye yardım eder.

Profesyonel Sporcuların, bu konuda ihtiyaçları olan, başarılı performansı gösterebilmeleri için yeteri kadar egzersiz yapmaları, çok iyi ve faydalı şekilde beslenmeleri gerektiği kadar da dinlenmeleri çok önemlidir.

Glutamine Ürünleri ve Fiyatları

Ancak profesyonel olarak sporla uğraşmasınız da herkesin spor yaparken bir hedefi vardır. Kimisi daha fazla kilo vermek, kimisi daha güzel bir fiziğe sahip olmak, bazı kişiler ise formunu koruyabilmek için spor yapar ve neticede herkesin bir hedefi vardır. Bu hedeflere ulaşabilmek için yapılan çalışmalardan en etkili sonuçları alabilmek için vücut daha güçlü bir beslenme desteğine ihtiyaç duyar. Bazı sporcu ürünleri de doğal beslenme yolu ile alamadığınız bazı önemli maddeleri daha kolay almanızı sağlamaya yardımcıdır. Kasların daha özel bir beslenmeye ihtiyaç duyduğu ve korunması gerektiği spor yapan kişiler tarafından bilinmektedir.

Glutamin de sporcu ürünlerinden biridir ve toz, likid, kapsül ya da tablet formlarında bulunmaktadır. Mutlaka soğuk içeceklerle birlikte tüketilmesi gerekmektedir.

Kaslarda en fazla bulunan amino asit türüdür. Kas kaybı oluşmasını önlemeye yardımcı olduğundan yağ yakarken kaslarınızın kayıp ve hasar yaşamasını önlemeye de yardım eder.

Bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkiler gösterdiği düşünülmektedir.

Turuncu Kasa sayfalarında bulabileceğiniz farklı markalara ait Glutamin çeşitlerini kullanarak kaslarınızın beslenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olabilirsiniz.