Filtre

Fiyat

Fiyat

  • ₺20,00 - ₺24,00

Turuncukasa Blog

Cire Aseptine

Daylong Extreme

Uni Baby Natural Islak Mendil

Colastin Collagen Elastin

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Aktif filtreler

Hava Nemlendiriciler

Hava, özellikle merkezi ısıtma sistemleri kullanılan evlerde daha kuru olur ve kuru hava hem solunum hem de cilt açısından zararlıdır. Hava nemlendiriciler kullanarak soluduğunuz havayı nemlendirebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir solunum yapabilir hem de cildinize rahatlık da sağlayabilirsiniz.

Hava nemlendiriciler soğuk ya da sıcak buhar üreten hava nemlendiriciler olarak bulunmaktadır. Özellikle evlerde kullanılan klima tarzı ürünler havanın kurumasına ve gece boyu ağzınızın burun mukozasının kurumasına yol açabilirler.

Hava nemlendiriciler su ile kullanıldığı gibi su içine eklenebilen mentol ya da esanslar ile havanın da daha güzel kokmasını sağlayabilirler. Bitkisel esanslar ekleyerek tüm havanın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Hava nemlendiricileri seçerken çalışırken ses çıkarma düzeyi, buharın çıkış hızı ya da yoğunluğunun yalanabilir olması göz önüne alınabilir. Ayrıca kullanacağınız alanın büyüklüğüne yetip yetmeyeceği de dikkate alınarak tercih yapılabilir.

Hava Nemlendiriciler ve Fiyatları

Odanızın nem oranının %30'un altında olmaması gerekir. Hava nemlendiricileri kullanırken buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca hava nemlendiricilerin düzenli olarak temizlenmesi her seferinde taze ve temiz su konulması gerekmektedir.

Özellikle bebek ve küçük çocuğu olan kişiler kış aylarında kullanılan, kalorifer, soba ya da klimaların havayı kuruttuğu bunun da burnun tıkanması, ve kuruması, ağızın kuruması, dudakların çatlaması, cildin kuruyarak gerginleşmesi gibi etkilerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle uygun bir hava nemlendirici işinize yarayabilir. Ancak kullanımda yeterli hijyen sağlamaya ve ürünü gerektiği kadar kullanmaya özen göstermelisiniz bunun için de mümkün olduğunca otomatik olarak kapanan, yani odanın nemi istenen seviyeye geldiğinde kendiliğinden kapanan hava nemlendiriciler tercih edilmelidir. Aksi halde gereğinden fazla oluşan nem zararlı da olabilir.

Havanın nemlendirilmesi solunum yollarında rahatlama sağlamaya, burun tıkanıklığının giderilmesinde de etki sağlamaya yardımcı olabilir.

Turuncu Kasa sayfalarından ulaşabileceğiniz hava nemlendiriciler ile odanızın havasını nemlendirerek daha rahat bir kış geçirebilirsiniz.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim