Turuncukasa Blog

MArtidermÜrünleri

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Kamistad

Bebeklerin diş çıkartma döneminde kullanarak diş etlerini rahatlatmaya, yatıştırmaya yardım edebileceğinizKamistad Baby Gel Dişeti Masaj Jeli papatya özü içermektedir ve formülünde şeker bulunmaz.

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

Kamistad Ürünleri

Kamistad markasında bulunan diş jeli bebeğinizin diş çıkartma döneminde diş etlerini ve yeni çıkan dişlerdeki hassasiyeti yatıştırmak için tasarlanmış olan bir üründür.

Kamistad ağız ve diş sağlığı için yetişkinler ve bebekler için ürünler tasarlayan bir markadır. Sağlıklı yaşam için sağlıklı çözümler sunmaya yardımcı marka diş çıkartma döneminde bebeklerin yaşadıkları rahatsızlıkları düşünerek Kamistad Baby Gel ürününü tasarlamıştır.

Bebekler, genellikle üç ve dördüncü aylarında ilk dişlerini çıkartma belirtileri göstermeye başlarlar. Diş etleri kabarır, kaşınır, ağızlarında salyalanmalar başlar. Her bebek de farklı zamanlarda yaşanan bu dönem bazı bebeklerde ilk dişlerin beş ya da altıncı aylarda patlamasıyla başlar. İlk hissedilen diş, “ dişi patlamış “olarak adlandırılır.

İlk diş bazı bebeklerde bu kadar erken dönemde görülürken bazı bebeklerde ise bu dönem on bir, on ikinci aya kadar uzayabilmektedir.

İlk diş patladıktan sonra ardından sırasıyla diğer dişler çıkmaya başlar. Genellikle ilk olarak alt ve ön dişler, daha sonra da üst ve ön dişler çıkar, en son da arka taraftaki dişler çıkacaktır. Bebeklik döneminde dişlerin tamamlanması 3 yaşına kadar devam eder. Bu dönem boyunca kamistad diş eti jelini kullanabilirsiniz.

Her yeni çıkan diş de bebek de farklı etkiler gösterir. Bazı bebekler dişleri çıkarken huzursuzlanır, ağlar, kusar ya da ateşlenirler, bazı bebekler de iştah kaybı olurken bazılarında ise sadece biraz huysuzlukla bu dönem atlatılır.

Bazı bebekler diş çıkarırken diş etlerinde daha fazla tahriş, kızarıklık yaşanabilir ve bu tahrişler ateşlenmeye neden olabilir.

Bebeğin ağzından akıttığı salyalar ciltte kızarıklıklara, tahrişe neden olabilir. Bunun için de bebeğin cildini kuru tutmaya çalışmanız gerekebilir.

Her bebeğin yapısı, kişiliği farklıdır bu nedenle bebeğinizi başka bebeklerle kıyaslamayın, sizin bebeğinizin dişi 7 aylıkken çıkarken başka bir bebeğin hatta diğer çocuğunuzun bile ilk dişini çıkartma zamanı ve şekli farklı olabilmektedir.

Kamistad Baby Gel Diş eti Masaj Jeli 10ml bebeğinizin yeni çıkmak üzere olan dişlerinin neden olduğu rahatsızlık, sızlama, kaşıntıyı yatıştırmaya, rahatlatmaya yardım eder.

Kamistad Ürünleri ve Fiyatları

Papatya özleri içeren jel oldukça hoş bir tada sahiptir, şeker içermez.

Günde 2-3 defa diş etlerine masaj yaparak uygulayınız. Temiz elinizle ya da elinize bir mendil alarak bebeğin diş etlerini ovuşturarak uygulayınız.

Bebeğinizin diş çıkartma dönemi zorlu geçen bir dönemdir. Bebeğiniz 3 yaşına geldiğinde ağzında 20 dişi bulunur. Bu dönemde bebeklerinize diş kaşıyıcı ürünler de verilebilir. Özellikle buzdolabında soğutulan dişlikler bebeğinizin diş etlerinde daha güçlü bir rahatlama sağlamaya yardım eder.

Bebeğinizin diş etlerine sürerek rahatlama sağlayabileceğiniz Kamistad diş jeli ile bebekler diş çıkartma dönemini daha rahat atlatabilirler.

Kamistad markasına Turuncu Kasa’dan ulaşarak sipariş verebilirsiniz.