Klasik Tansiyon Aletleri

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

KLASİK TANSİYON ALETLERİ

Tansiyon için kısaca, kanın atardamar duvarlarına yaptığı basınçtır diyebiliriz. Damarlarımızdaki kanın dolaşım sırasında oluşturduğu basınç gün içerisinde yaptığımız işlere, tempoya göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Tansiyon, küçük ve büyük tansiyon şeklinde ölçülür. Bu değerler ciddi değişiklikler gösterirse sağlığımız için tehdit oluşturmaya başlayabilir. Özellikle yüksek (büyük) tansiyon en sık karşılaşılan sağlık durumudur. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin daima kullandıkları ilaçları vardır ve tansiyonlarını kontrol altında tutmaları için sürekli ölçtürmeleri gerekmektedir.

Bu durum önceleri sağlık merkezlerine gidip yaptırılıyor iken günümüzde hızla yayılmaya başlayan, kullanımı oldukça pratik Klasik Tansiyon Aletleri sayesinde kolaylıkla tansiyonu takip edilebilmeyi sağlamaktadır. Artık çevremizde tansiyon aleti bulunan ev çoğalmıştır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta aleti doğru kullanmanızdır.

Klasik Tansiyon Aletleri ve Fiyatları

Klasik Tansiyon Aletlerinin Kullanımı; öncelikle tansiyon aletini kolunuza sarmadan önce kıyafetinizi iyice yukarı sıyırmalı eğer çok sıkıysa çıkarmalısınız. Kolu sıkacak bir şeylerin olmaması gerekir. Tansiyon aleti kola sarılırken kolun üçte ikilik kısmını kaplamalıdır. Fakat dirseğin ön çukuru açık kalmalıdır.

Bu aletlerin şişirilen bez kısmı gevşek sarılmamalıdır. Mümkün olduğu kadar kolu kavramalı ve sıkıca sarılmalıdır.

Bütün bu detaylar göz önüne alınacak olursa, Klasik Tansiyon Aletlerini kullanarak kolaylıkla tansiyonunuzu ölçüp takip edebilirsiniz. 

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim