Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Kompleks Ürünler

Kreatin sporcu besini nedir

Kreatin, vücuda ve kaslara enerji kazandırmaya yardımcı organik asittir.

Çoğunlukla toz halinde bulunan Kreatin, amino asit grubuna ait bir üründür. Kas geliştirme sağlamak isteyen sporcuların kaslarının daha geniş ve yapılı görünmesini sağlayabilmek için yardımcıdır. Ancak sıvı ve kapsül olarak da bulunabilir.

Arginine, glycine, methionine amino asitlerinin bileşimi ile oluşmaktadır.

Kasların enerji ihtiyacını çok daha kısa bir süre içerisinde karşılamaya yardımcıdır.

Aslında kendi vücudumuz kreatin üretmektedir, ancak kreatin fazlası kaslarda depolandığından kasları geliştirmek için kullanımı tercih edilebilmektedir.

Spora başlamadan önce kreatin alınarak spor sırasında eforunuzu arttırabilirsiniz.

kreatin sporcu besini ne işe yarar

Spor çalışmaları sırasında vücutta depolanan enerji kullanılır, ancak bu enerjiyi kullandığınızda vücudunuz kaslardaki enerjiyi kullanmaya başlayacaktır ki bu da kasların erimesine ve gücünü kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanabileceğiniz Kreatin takviyesi vücudunuzda protein üretimine katkı sağlamaya yardımcıdır.

Kaslarda bulunan hücrelere su sağlamaya yardımcı olan Kreatine bu şekilde kaslarda daha şişmiş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Vücudun en fazla kullandığınız bölgesindeki kaslar üzerinde daha fazla etki göstermeye yardımcıdır.

Kas kütlelerinde artış sağlamaya destek olan Kreatine, yapılan araştırmalarda özellikle ağırlık kaldıran kişilerde de kullanılabilmektedir. Kreatin su tutmaya yardım ettiğinden kullanırken daha fazla su tüketmeniz önerilir. Kullanmayı bıraktığınız da ise su tutma nedeniyle oluşan kaba şişkinlikler inecek ve vücudun şekillenmiş ana hatları ortaya çıkacaktır.

kreatin sporcu besini fiyatları

Kreatin’i erkekler gibi kadınlar da kullanabilirler. Verdiği enerji ile daha kolay ve daha fazla spor egzersizleri yapabilirsiniz. Bu şekilde de daha kısa bir sürede istediğiniz performansa kavuşmanıza yardımcı olabilecektir.

Turuncu Kasa’da Kreatin çeşidi sporcu ürünleri bulunmaktadır. Siparişinizi vererek evinizde teslim alabilirsiniz, hem de uygun fiyat farkı ile.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim