Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Renk
Boyut
Daha Fazla less
Seçenek
Daha Fazla less
Filtrele

Turuncukasa Blog

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Nemlendirici Kremler

Nemlendiriciler 

Cildin en önemli ihtiyaçlarından biri de nemlendirmedir. Canlıların suya duyduğu ihtiyaç gibi cildin de neme ihtiyacı vardır ve nem, cildin canlılığı için gereklidir.

Cildin yapısı nasıl olursa olsun mutlaka neme ihtiyacı vardır. Bazı kişiler ciltlerinin yağlı olduğunu düşünerek nemlendirici kullanmaya ihtiyaç duymazlar oysa yağlı cildin de neme ihtiyacı vardır. Ancak bu tip cilde sahip olan kişilerin mutlaka yağlı ciltler için tasarlanmış nemlendiriciler kullanmaları gereklidir, Aksi halde cildinizde farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ciltler kuru, yağlı, karma olarak üç ana özellikte toplanabilir. Bu özellikleri dikkate alınarak tercih edebileceğiniz nemlendiriciler ile cildinizin canlılığını sağlayabilirsiniz.Bununla birlikte nemlendirici tercih ederken cildinizde yaşadığınız diğer sorunları da göz önünde bulundurmalısınız.

Nemini kaybeden ciltler çok daha kolay bir şekilde hasarlanırlar ve esnekliğini kaybettikleri için yaşlanma belirtileri de daha kolay bir şekilde ortaya çıkar.

Nem sadece yüz değil tüm vücut için gereklidir.

Kuru cilt, gerginleşir, mat ve cansız bir görünüm alır. Cildin üzerinde stratum korneum tabakası bulunur bu tabaka cildin üzerinde keratinleşmiş bir şekilde bulunmaktadır ve suyun geçirgenliğini önler. Bu tabaka cildin suyunu yani nemini kaybetmesiyle oluşmaktadır.

Kuruluğun oluşmasının pek çok nedeni vardır. Bu nedenler rüzgar, güneş, deniz, sık alınan duşlar, gibi çevresel etkilerden başka suyun yetersiz tüketimi, sigara ve alkol kullanımı, hormonlarınızda ya da vücudun bazı fonksiyonlarında görülen bazı rahatsızlıklar ve daha pek çok iç etken cildinizin kurumasına neden olabilir.

Nemlendiriciler ve Fiyatları

Kuruyan cilt bu sorunu uzun süre düzeltilemezse gerginleşir, hassaslaşır, batma ve kaşıntı hissi oluşur ve ciltte alerjik oluşumlar görülebilir. Bu nedenle zamanında önlem alınarak cildin kuruluğu yatıştırılmalıdır.

Özellikle banyodan sonra, güneşlendikten sonra, suyla her temasın ardından sürekli dışa açık olan yüz ve ellere öncelik tanıyarak daha sonra da tüm vücudunuza nemlendirici uygulayarak cildinizin ihtiyacı olan suyu verebilir ve canlanma, yumuşaklık kazandırabilirsiniz.

Yumuşak ve rahatlamış bir cilt sağlıklı yapısını ve elastikiyetini daha uzun süre koruyabilecektir bu nedenle nemlendirici ürünlerinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

Turuncu Kasa sitesinde tüm farklı cilt yapılarına uygun nemlendiriciler yüz, el ve vücut için bulunmaktadır. Yüzlerce ürün arasından kendinize uygun olan nemlendiriciyi seçerek fiyatları takip edin, indirimleri, ucuzluk fırsatlarını kaçırmayın.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim