Turuncukasa Blog

MArtidermÜrünleri

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Novartis

Novartis, sağlıkla ilgili ürünler tasarlayan bir firmadır.Pek çok markayı bünyesinde bulunduran firma dünyada da 140'tan fazla ülkede satışa sunulmaktadır.

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

Novartis Ürünleri

Novartis, sağlık konusunda ürünler tasarlayan bir firma olarak dünyada öncü firmalardan biridir. Merkezi İsviçre'de olan şirket ürün yelpazesini geliştirmekte ve insan sağlığı için ürünlerini hazırlamaya devam etmektedir. 1996 senesinde birleşen Ciba ve Sandoz şirketleri Novartis olarak ortaya çıkmıştır.

Pek çok ilaç şirketi ve sağlık malzemelerinin üretildiği çeşitli markaları bünyesinde toplamaktadır.

Novartis tarafından üretilen Otribebe markasında da bebek sağlığını ilgilendiren ürünler bulunmaktadır. Tüm insanlarda rahatsızlık verici olan burun tıkanıklığı sorunu özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda beslenme, uyku gibi yaşamsal faaliyetleri bile etkileyebilmektedir.

Bebekler burunları tıkalı olduğunda ağızlarından nefes almayı beceremezler, ayrıca burnu tıkalı bebek meme emerken ya da mama emerken ağzı da dolu olduğundan nefessiz kalır bu da tehlikelidir. Ayrıca hem yemek yemeye hem de nefes almaya çalışan bebek yorulur ve doymadan beslenmeyi bırakır, aç olduğundan daha da fazla huysuzlaşır.

Uyku sırasında da burnu tıkalı olan bebek rahat ve kaliteli bir uyku uyuyamaz. Ağızdan nefes almak zorunda kalmak pek çok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Sık tekrarlayan sinüzit, orta kulak iltihabı gibi durumlara neden olabilir.

Burun tıkanıklığı pek çok farklı nedene bağlı olarak görülebilir. Nezle, grip gibi hastalıklar, havanın aşırı kuru olmasından kaynaklı burun mukozasında kuruluk gibi etkiler burnun tıkanmasına neden olabilir.

Bazı alerjik hastalıklar ise burun etlerinin şişmesine neden olur ve bu da burun tıkanıklığına yol açar. Ancak bunun için farklı müdahaleler yapılmalıdır.

Özellikle çok küçük çocuklarda ve bebekler de nezle ve kuruluk sonucu burun tıkanması daha sık görülür.

Bebekler burnunu sümküremediği için burnunu sizin temizlemeniz gerekir.

Novartis Ürünleri ve Fiyatları

Otribebe nazal aspiratör, bebeklerin burnunun içindeki mukusu yumuşak bir vakum hareketi ile içine çekmeye ve temizlemeye yardımcıdır.

Mukus nemli ise çekmek kolaydır, kuru ise bebeklere uygun bir burun solüsyonu ile mukusu yumuşatmak ve daha sonra çekmek gerekir.

Otribebe markasına ait nazal aspiratör bebeklerin burnunu temizlemeye yardımcıdır.

Otribebe Nazal Aspiratör Yedek Uç, ise nazal aspiratörün ucunu değiştirerek daha hijyenik bir kullanım sağlamanıza yardım eder.

Değiştirilebilir yedek uçları bebeğinizin burnuna uygun, küçük ve ince uçludur, yumuşak özelliktedir.

Bebeğin burnuna zarar vermeyecek şekilde nazik bir uygulama yapmaya yardımcı olur.

Firmanın sahip olduğu markalardan biri de Nicotinell’dir. Marka da sigara bırakmaya çalışan kişiler için özel olarak hazırlanmış olan nikotin bantları ve Nikotin sakızları bulunmaktadır.
Sağlığınız için zararlı olan hem sizi hem de yanınızda bulunanlara rahatsızlıklar veren sigarayı bırakmak pek de kolay değildir.
Sigarayı bırakmak için bazı yardımcı yöntemlere başvurulabilir.

Novartis tarafından tasarlanan sağlıkla ilgili ürün çeşitlerine Turuncu Kasa Sitesi’nden kolayca ulaşarak sipariş verebilirsiniz.