Filtreleme kriteri
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Seçenek
Daha Fazla less
Filtrele

Turuncukasa Blog

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Ojeler

Ojeler

Tırnaklarınızın güzel ve parlak görünmesi kişisel bakımınızın tamamlayıcısıdır. Tırnaklar şekillendirildikten sonra renklendirilmesi ile daha çarpıcı ve güzel bir etki yakalayabilirsiniz.

Kadınlar genellikle oje kullanmayı severler. Ojeler giysilerin rengi ya da tarzınızla uyumlu olarak tercih edilebilir.

Turuncu Kasa sayfasından da oje çeşitleri ve renk seçeneklerine ulaşarak satın alabilir ve siz de tırnaklarınıza daha bakımlı bir etki sağlayabilirsiniz.

Ojeler el tırnaklarına da ayak tırnaklarına da uygulanabilir. Ojenin tırnaklarda renk sarartıcı bir etki bırakmaması için ojeyi uygulamadan önce tırnak cilası ya da tırnak koruyucu olarak tasarlanmış ürünler ojeden önce kullanılarak kuruduktan sonra üzerine oje kullanabilirsiniz.

Ojenin tarihi çok çok eski zamanlara dayanmaktadır. Eski Mısır’da kadınlar ait oldukları toplumsal sınıfları gösterebilmek için ojeleri farklı renkler de kullanmaktaydı.

Üst sınıfa mensup kadınlar vişne tonlarında olan renkleri kullanırken daha cansız renk tonları ise alt sınıf kadınlar kullanmaktaydı. Günümüzde ise yüzlerce renk seçeneğiolan ojelerherkes tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.

Ojeler ve Fiyatları

Koyu renkler, pastel ve soft renkler, simli ojeler ya da renksiz cila formunda oje çeşitleri tırnakları süslemektedir. El ve ayak tırnaklarını boyamak için kullanılan ojeler pek çok farklı markaya ait olarak bulunmaktadır. Kadınların pek çoğu ise hem el hem de ayak tırnaklarında tırnakların uç kısımlarını beyaz renge boyarken üzerine de parlak bir cila uygulayarak french (frenç) dedikleri uygulamayı tercih etmektedirler. Pek çok tarza uyum sağlayan french oje uygulaması yapmak biraz daha özen istemektedir. Ayrıca günümüzün modası desenli tırnaklar da dikkatli ve özenli uygulamalarla yapılabilir ve farklı desenleri tırnaklarınıza taşıyabilirsiniz.

Oje sürmek zevklidir. Ancak ojeler tırnaklarda pek de uzun süre dayanmazlar ve özellikle suyla fazla temas edildiğinde uç kısımlarından çıkmaya başlar ve uçları çıktığında oldukça kötü bir görünüme neden olurlar. Bu durumda aseton yardımı ile temizlenmeleri gerekmektedir. Ardından yeni ojenizi uygulayabilirsiniz. Oje sürmek ve temizlemek için fazla vakit harcamak istemeyen kişiler için de takma oje çeşitleri bulunmaktadır.

Takma ojeler de farklı renk ve desenlere sahiptir, kolayca uygulayarak sıradan ojelere göre daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca desenli seçenekleri de farklı bir tarz yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Oje kullanmadan önce manikür ve pedikür yaptırırsanız ojeler tırnaklarda daha güzel duracaktır.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim