Turuncukasa Blog

MArtidermÜrünleri

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Piz Buin

Piz Buin ürünleri, cildinize güneş koruması sunmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Eğer siz de cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak istiyorsanız, Piz Buin güneş ürünlerini tercih edebilirsiniz.

16 ürün var.

PİZ BUİN Ürünleri

Piz Buin, İsviçre-Avusturya sınırında bulunan bir dağın adıdır.

1938 yılında Kimyager Franz Greiter, Piz Buin Dağı’na tırmanırken şiddetli bir güneş yanığı yaşamış ve bu durumdan ilham alarak 1946 yılında ilk güneş koruma ürününü tanıtmıştır. İlk güneş koruma faktörü ise (SPF) 1962 yılında kullanılmıştır.

Piz Buin ilk güneş koruma faktörünü kullanan marka olarak, insanların istediği ten rengine sağlıklı bir biçimde sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.

Güneş ışınlarının canlı yaşamındaki önemi oldukça büyüktür. Ancak güneşe korumasız olarak çıkmanın cilt için zararları olabilir. Güneş ışınlarının zararlı etkileri ciltte erken yaşlanma belirtilerine, lekelenmelere ve çeşitli cilt problemlerine yol açabilir.

Güneşin zararlarından korunmak için, belli saatlerde güneş altında kalmamak, şapka, gözlük gibi koruyucu aksesuarlar kullanmak ve mutlaka güneş koruma faktörü bulunan koruyuculardan yardım almak gerekir.

Piz Buin Ürünleri ve Fiyatları

Piz Buin markasında güneşten korunmanıza yardımcı olabilecek ürünler bulunmaktadır.

Piz Buin Transparan Islak Cilde Uygulanabilen Güneş Spreyi SPF 30 150 ml, kurulanmaya gerek duymadan ıslak cildinize uygulama yapabileceğiniz bir üründür. Ciltte beyaz iz bırakmaz. Cildi nemlendirir ve etkin bir UVA UVB koruması sağlar. Islak cilde uygulama yapılabileceği gibi kuru ciltte de uygulama için idealdir.

Güneş koruyucular, genellikle kuru cilde uygulanır. Piz Buin markasının geliştirdiği bu koruyucu, kullanıcılara uygulama kolaylığı sağlamayı amaçlar.

Güneşe maruz kalan ciltte gerilme ve kuruluklar gözlemlenebilir.

Piz Buin Güneş Sonrası Yatıştırıcı ve Serinletici Nemlendirici Losyon 200 ml, güneş banyosunun ardından cildi nemlendirmeye, rahatlatmaya yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Cilde sağladığı nemlendirici etkisini uzun süre korumaya çalışır.

Piz Buin markası farklı ürünleri ve indirimli fiyatları ile Turuncukasa.com’da.