Filtre

Fiyat

Fiyat

  • ₺43,00 - ₺44,00

Turuncukasa Blog

Cire Aseptine

Daylong Extreme

Uni Baby Natural Islak Mendil

Colastin Collagen Elastin

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Şeker Ölçüm Cihazları

Aktif filtreler

Şeker Ölçüm Cihazları

Şeker hastalığı da tıpkı tüm hastalıklarda olduğu gibi kontrol altında tutulması gereken bir hastalıktır ve özellikle kronik şeker hastalarının sürekli olarak ölçüm yapması önemlidir.

Vücutta salgılanan insülin hormonu vücut için önemlidir bu hormonun dengede olması gerekir gerektiğinden az ya da hiç üretilmemiş olması şeker hastalığının ortaya çıkmasına neden olur. Yiyecek ve içecek maddeleri ile vücuda almış olduğumuz besinlerdeki şeker kana karışır ve hücrelere geçerek enerji verir. Ancak insülin olmadığında şeker enerjiye dönüştürülemez ve kanda birikir. Hücrelere şeker gitmediğinden hücreler şeker ihtiyaç duyarlar ancak şeker kanda birikerek bir çeşit zehirlenme oluşmasına neden olur.

Vücudun üretemediği insülin, iğne ya da hap yolu ile vücuda alınır. Ancak bu tedavi uygulanmadığında hastada ciddi rahatsızlıklar meydana gelir. Bazen de gebelik gibi durumlarda şeker hastalığı ortaya çıkar bu hastalık bazı gebelerde doğum sonrası düzelirken bazı gebelerde ise kalıcı olur.

Böyle durumlarda da kan şekerinin düzenli olarak ölçülmesi gerekmektedir. Bu ölçümlerin düzenli takibi için evde kullanabileceğiniz şeker ölçüm cihazları kullanılmalıdır.

Farklı özelliklere sahip, kan şekerinizi kendi kendinize ölçebilmenize yardımcı kan şekeri ölçüm cihazları ile sürekli takibinizi yapın ve vücudunuzun sağlığını önemseyin.

Şeker Ölçüm Cihazları ve Fiyatları

Bu cihazlar kodlu ya da kodsuz olabilir, kanı değdirerek ölçüm yapmaya yardımcı ölçüm çubuğu stripler, özellikle parmaklarda kullanabileceğiniz ince uçlu delici iğne şeker ölçüm lancet ürünleri, şeker ölçüm cihazı çeşitleri ile ölçümünüzü yapabilirsiniz.

Lancet yardımı ile deldiğiniz parmağınızdan ilk çıkan kan pamuk yardımı ile silinir, ardından gelen kan strip yardımı ile şeker ölçüm cihazlarına okutulur ve sonuçlar kayıt edilerek bir uzmana gösterilir. Doğru ve kolay şeker ölçümü için kullanabileceğiniz şeker ölçüm cihazları Turuncu Kasa’da satılmaktadır. Şeker ölçüm cihazları ve bu cihazlarla kullanabileceğiniz aparatların özelliklerini sitemizin sayfalarından inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Sağlığınızı önemseyin, özellikle de şeker değerlerinin normalden yüksek ya da düşük olması çok ciddi sonuçlara neden olabilir bu nedenle düzenli olarak takibi ihmal edilmemeli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim