Filtreleme kriteri

Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev mutfak Ürünleri

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Termometreler

Termometreler

Termometreler, vücudun sıcaklığını ölçmek için yardımcı olan medikal cihazlardır. Pek çok hastalığın habercisi ya da hastalıklarla birlikte seyreden yüksek ateşi ölçebilmenize yardımcı olurlar ve geç kalmadan müdahale edilmesini sağlamaya yardım edebilirler.

Vücut sıcaklığının 37 dereceden yüksek olması yüksek ateş olarak adlandırılabilir. Vücut sıcaklığının 35 derecenin altında ölçülmesi de hipotermi olarak bilinir ve düşük vücut sıcaklığı da oldukça tehlikeli bir durumdur.

Ancak hipotermi sadece çok soğuk havalarda denizde ya da havuzda yaşanabilir, çok sık karşılaşılan bir sorun değildir, ancak yüksek ateşle daha sık karşılaşırız. Özellikle çocukluk döneminde maruz kalınan pek çok hastalıklar yüksek ateş belirtisi verir.

Vücut sıcaklığını ölçmeye yardımcı termometreler çeşitli özelliklere sahiptir. Vücut sıcaklığının ölçümü farklı bölgelerden yapılabilir. Özellikle de koltuk altı, makat, ağızdan ölçüm yapılabilir tasarlanan termometreler de bu nedenle farklı özelliklerdedir. Günümüzde gelişen teknoloji ateşin daha farklı şekillerde kulaktan, alından ve uzaktan ölçülmesine de imkan tanır. Özellikle de küçük çocuk ve bebekler de daha zor takip edilebilen ateş ölçümünü daha rahat yapabilmek için farklı özelliklerde termometreler tasarlanmıştır.

Ateşliyken daha fazla huzursuz ve huysuz olan çocukların ateşini uzaktan alnından ya da emzik formunda olan termometreler ile kolay ve hızlı bir şekilde rahatça ölçebilirsiniz.

Termometreler ve Fiyatları

Genellikle ebeveynlerin telaşına neden olan ateş, bazen basit bir enfeksiyon sonucu gelişir ve kısa sürede kendiliğinden geçer. Bazen de önemli hastalıkların habercisi olarak yüksek ateş görülebilmektedir. Yüksek ateş sadece çocuk ve bebeklerde değil yetişkinlerde de görülebilen bir belirtidir. Vücudun bir tepkisi olarak oluşur ve tek başına bir hastalık değildir, ateşin yükselmesine neden olan pek çok faktör olabilmektedir.

Evinizde bulunduracağınız termometreler ile hem kendinizin hem de çocuklarınızın ateş takibini yapabilir ve yükseklik önemli boyutlarda olduğunda ya da uzun süre devam ettiğinde bir sağlık kuruluşuna başvurularak zamanında müdahale sağlanmalıdır. Odanın sıcaklığını da oda termometresi yardımı ile ölçebilir ve olması gereken sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.

Özellikle de küçük çocuklar ve bebeklerde uygulanan aşılardan sonra da yüksek ateş görülebilmektedir. Her insanın yapısı farklıdır. Yüksek ateş bazı kişilerde çok fazla olumsuz belirti göstermese de bazı kişiler ve genellikle küçük çocuklar da havale gibi önemli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Turuncu Kasa sayfalarında bulabileceğiniz pek çok farklı özellikte termometre çeşidi ile ateşinizi kolayca ölçebilirsiniz. Bu şekilde geç olmadan müdahale edilmesini sağlayabilirsiniz.

whatsapp ile bize yazın. whatsapp ile bize yazın.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim