Varis Çorapları

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

Varis Çorapları

Toplardamarlarda oluşan genişlemeler varis olarak görülür.

Varisler, mor ya da mavi damarlar şeklinde görülebildiği gibi daha ileri seviyelerde tıpkı bir örümcek ağı gibi bulunduğu bölgeyi sarar ağrıya neden olabilir ve düğüm düğüm kabarık bir görünüm alır. Sıklıkla bacak ve baldırlarda görülen varis, vücudun başka bölgelerinde de görülebilir.

Görünüm olarak hoş olmadığı gibi sağlık açısından da zararlıdır. Kabarık görünen varisler, büyük; az kabarık duran renkli varisler orta boy olarak adlandırılırken kılcal varisler ise kırmızı ve mor renge sahip, derinin altında görünen ve dışa doğru kabarıklık yapmayan varislerdir, bunlar da kılcal varisler olarak bilinir.

Varis Çorapları ve Fiyatları

Varisi tetikleyen, oluşmasına ve ilerlemesine neden olan bazı faktörler bulunmaktadır. Özellikle sıcak, varis için oldukça zararlıdır, ağrının ve varis görünümünü artmasına neden olabilir. Aşırı kilo, sigara tüketimi, hamilelik, doğum, sürekli oturmak gibi etkenler varisin oluşmasına yol açabilir.

Doktorunuzun önerebileceği varis çorapları düzenli olarak kontrol edilerek giyilmeli ve düzenli kullanıma dikkat edilmelidir. Varis çorapları varis tedavisinde doktorunuzun önerebileceği bir üründür.

Turuncu Kasa’da varis çorapları çeşitlerini bulabilirsiniz.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim