Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Vücut Bakımı

vücut bakımı

Vücut Bakımı :

Tüm vücudumuzu sarmalayan cildimiz tıpkı kalbimiz, böbreklerimiz ya da ciğerlerimiz gibi bir organımızdır. Tüm organlarımız gibi canlıdır, yaşar ve tüm yaşayanlar gibi beslenmeye, suya, korunmaya gereksinim duyar.

Pek çok insan en azından makyajını ve cildini temizler, nemlendirici sürer ancak bunu sadece yüzüne yapar diğer bölgelerini yeteri kadar önemsemez. Oysa vücut bakımı da cildin sağlığı ve düzgün görünümü, geleceği açısından oldukça önemlidir.

Vücut bakımı için öncelikle beslenmemize dikkat etmek gerekir çünkü cildin içerden beslenmesi de oldukça önemlidir. Çeşitli vitamin ve mineraller, dengeli beslenme ve yeteri kadar su tüketmek vücut bakımı için en önemli unsurlardır. Ancak dışa açık olan vücut, havayla, suyla, çeşitli kozmetiklerle, güneşle sürekli temas eder ve bu nedenle dışarıdan da bakıma ve desteğe ihtiyaç duyar.

Her insanın yapısı farklıdır. Bazı kişiler kuru bir cilde sahiptir ve bu kuruluk tüm vücutta görülür, bazı kişiler ise daha yağlı ya da sorunlu bir cilde sahiptir, hatta esneklik kaybı, lekelenme gibi farklı sorunlar yaşanabilir. Önemli olan bunlar için zamanında önlemler alarak, ihtiyacı olan vücut bakımı uygulamalarını yapabilmektir.

İnsan vücudunda bulunan cildi saran ve ölü hücrelerden oluşan tabaka stratum korneum tabakasıdır ve bu tabaka cilt yüzeyinde pul pul dökülmeler oluşmasına, cildin esnekliğini, canlılığını yitirmesine neden olabilmektedir. Canlılığın kaybı, cildin ihtiyacı olan suyu yani nemi alamadığı için oluşur.

Stratum korneum tabakası cildin su geçirgenliğini engelleyerek nemin cildin alt katmanlarına ulaşamamasına neden olur. Özellikle soğuk ve sıcak banyolar, güneş, havuz ve deniz suyu, yetersiz su tüketimi, duş sırasında kullanılan ve cildi kurutmaya neden olan ürünler ya da hormonal nedenler bu soruna yol açabilmektedir.

Bu durumlarda cildin ölü hücrelerden vücut peelingi yardımı ile temizlenmesi, gözeneklerin açılması ve cilde ihtiyacı olan nemin verilmesi gerekmektedir. Özellikle her banyo sonrasında tüm vücudunuzu uygun bir nemlendirici kullanarak canlılık sağlayabilirsiniz.

Vücudunuz tam tersi yağlı da olabilir bunun için de yağlı ciltler için tasarlanmış nemlendiricilerle yine özellikle banyo ve güneşlenme sonrasında tüm vücudu nemlendirmeniz önerilir.

Vücut bakımı ile daha yumuşak, rahatlamış bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Ayrıca bazen vücudunuzda oluşan selülit ve sarkma sorunlarıyla da savaşmanız gerekebilir, yine böyle durumlar için geliştirilmiş olan selülit gidermeye yardımcı veya sıkılaştırıcı ürünlerle de vücut bakımı yapabilir ve ideal ölçülerinize kavuşabilmek için bir adım atabilirsiniz.

Güneşlenme öncesi ve sonrası da vücut bakımınız için oldukça önemlidir, çünkü zararlı ışınların cilt için yıpratıcı etkileri bulunmaktadır. Yaz aylarında da kış aylarında da vücut bakımı ayrı bir önem ve özen ister.

Turuncu Kasa sayfalarında pek çok markaya ait nemlendirici ürün çeşidini bulabilirsiniz. Farklı kampanyalar, indirimler ve ucuzluk sadece bir tık uzağınızda günün her saati siparişinizi verebilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim