Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Vücut Terleme Önleyiciler

Vücut Terleme Önleyiciler

Vücudun sağlıklı işleyişinde terlemek de önemlidir. Vücuttaki suyun ve suda çözülen bazı maddelerin ter yolu ile vücuttan atılması terleme olarak adlandırılır. Terleme doğal bir olay olmakla birlikte fazla olması bazı rahatsızlıkların habercisi olabilir, aşırı bir terleme bununla birlikte başka sorunlar görülüyorsa bir doktora görünmeniz de fayda vardır. Bu durum çok farklıdır.

İnsanlar hormonların, kullandıkları bazı ilaçların etkisi, baharatlı ve acı yiyeceklerin, heyecanlanma, sinirlenme, stres gibi duygusal durumlar terlemenin artmasına neden olabilmektedir.

Ter, vücudumuzdan ilk salgılandığında kokusu olmaz, ancak bulunduğu ortam şartlarında amonyak maddesine dönüşüm yapabilir bu da terin kokmasının sebebidir.

Vücudun her bölgesinde ter salgılanabilir ancak ter bezleri ellerde, ayaklarda, koltuk altı ve genital bölgede daha yoğundur bu nedenle yoğun ıslaklık bu bölgelerde görülür.

Vücut Terleme Önleyiciler ve Fiyatları

Bazı kişiler normal ölçülerde terlerken bazı kişiler ise biraz daha yoğun terler bu da kişinin kendisini kirli hissetmesine, diğer insanlardan uzak durmasına yol açar.

Hatta kıyafet seçerken bile siyah ya da beyaz renkler tercih edilir ki terin ıslaklığı belli olmasın.

Vücut terleme önleyiciler kullanarak terleme kontrol altına alınabilir ve kişinin kendisini daha rahat hissetmesi sağlanabilir.

Vücutta kullanılmak için tasarlanmış olan vücut terleme önleyiciler ile terlemenizi dengeleyebilir ve ter kokusunu önleyebilirsiniz.

Terlemek kıyafetlerinizde kötü bir görünüme neden olurken aynı zamanda ter kokmanıza yol açabilir. Özellikle de ter kokusu kişi için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kişinin kendini toplumdan soyutlamasına bile neden olabilmektedir. Ter kokusunu önleyebilmek için öncelikle düzenli olarak duş almalı ve koltuk altı gibi tüylenme olan bölgelerde tüylerin de temizlenmesi ile koku oluşumunu önleyebilirsiniz. Sentetik ve naylon kıyafetlerin kullanımı, giydiğiniz giysilerin önceden giyilmiş ve kirli olması ter kokunuzun artmasına neden olabilir.

Bu nedenle öncelikle temizliğinize önem vermeli ve vücut terleme önleyiciler kullanarak desteklemelisiniz.

Turuncu Kasa sayfalarında ihtiyacınız olan pek çok vücut terleme önleyici roll-on ve antiperspirant ürün çeşidi bulabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim