Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

El-Ayak ve Tırnak Bakımı

El Ayak ve Tırnak Bakımı

Bakım denilince genelde akla süslü, makyajlı kadınlar ya da şık, kokular sürmüş, tıraş olmuş erkekler gelir. Tabii bunlar da bakımın bir parçasıdır ancak bakım sadece görünen bölgelerde değil vücudun tamamında uygulanmalıdır. El ayak ve tırnak bakımı da kişisel bakımınız için önemlidir.

İnsanlar yüzlerini çok önemserken çoğunlukla vücut bakımlarını ihmal ederler ve özellikle de ayaklar kış boyu bakım yapılmadan kalırken yaz ayları geldiğinde açık ayakkabı ve terlikler giyileceği için biraz daha önemsenirler. Oysa tıpkı yüzümüz gibi el ve ayaklarımızda düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar.

Bu sadece görünüm açısından değil, sağlık açısından da oldukça önemlidir. Kurumuş, çatlamış el ya da ayak derisi batma ve gerginlik hissi verirken, giderilmeyen kuruluk ciltte ciddi hasarların oluşmasına neden olabilmektedir. Çatlayan topuklar daha ileri seviyelerde enfeksiyon kapabilirler ve ciltte alerjik oluşumlar görülebilir.

Ayaklara yapacağınız peeling uygulamaları da yumuşacık ayaklara sahip olmanızı sağlamaya yardımcı olur. Ayak bakımı sadece yazın değil her zaman uygulamanız gereken bir bakımdır.

Mantar oluşumları da özellikle ayakları tehdit eden oldukça ciddi bir rahatsızlıktır. Mantar ayak parmaklarının aralarında ve tırnaklarda görülebilmektedir. Tırnak mantarı da oldukça zor düzelebilen bir rahatsızlıktır.

Nemli, ılık ve kapalı ortamlarda daha kolay yayılabilen mantardan korunmak için özellikle kişisel eşyalarınızı kimseyle paylaşmamanız, özellikle, sauna, hamam, havuz gibi yerlerde çıplak ayakla dolaşmamanız ve sadece kendi terliklerinizi kullanmanız önerilir.

El-Ayak ve Tırnak Bakım Ürünleri ve Fiyatları

Pamuklu çoraplar kullanmalı ve ayaklarınızı düzenli olarak iyice yıkamalı ve kuru tutmalısınız.

Kullanacağınız ayak ve tırnak bakımı ürünlerine ait markalarda tırnak mantarı sorunu için tasarlanmış ürün çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Gelelim ellerinize, tüm gün suyun içinde olan, sabunla, deterjan çeşitleri ile özellikle de sürekli soğuk ve rüzgarlı havalar, güneşin zararlı ışınları gibi etkilerle sürekli olarak temas halinde olan eller çok kolay bir şekilde hasarlanabilir. Bu nedenle de ellerin mutlaka düzenli olarak nemlendirilmesi, tırnakların bakımlarının yapılması ve zararlı etkenlere karşı korunması önemlidir.

El bakımınızı tamamlayabilmek için kullanabileceğiniz pek çok kaliteli marka da değişik özelliklere sahip zengin nemlendirici ve koruyucu ürünler bulabilirsiniz.

El ayak ve tırnak bakımı için tasarlanmış pek çok ürün Turuncu Kasa sayfalarında bulunmaktadır.

Özellikle de bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlara özel takma oje ve takma tırnak çeşitleri, pek çok oje çeşidinin özelliklerini inceleyebilir ve uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Bakımlı eller hem kadın hem de erkek için önemlidir. İnsanlar özellikle ilk tanıştıkları kişilerin ellerine dikkat ederler bu nedenle ellerinizin yapısı karşınızdaki kişilere sizin hakkınızda ipuçları vermeye yardım eder.

El ayak ve tırnak bakımı için pek çok farklı markaya Turuncu Kasa’dan ulaşabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim