Filtre

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺109,00

Turuncukasa Blog

Sunlife MultiVitamin

Vitawin Maxiwin Vitamin C

Sambucol Plus Efervesan 15 Tablet

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil 3x40'lı Paket

Newessentials Ürünleri ve modelleri Turuncukasa da

Emzikler

Aktif filtreler

Emzikler

Emzik, emme refleksi güçlü bebekleri tatmin etmek, sakinleştirmek için kullanılır. Emzikler göğüs ucunu taklit eden bir yapıya sahiptir. Emzik, bebeğin kendini daha güvende hissetmesinde, sakinleşmesinde etkilidir. Bütün bebeklerin emme içgüdüleri vardır.

Emzik seçimi sırasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bebeğin hangi ayda olduğu dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

Emziğin bebeğin dil, diş ve damak yapısına uygun olması gerekir.

Bazı bebeklerin emme refleksi güçlü olduğu için emzik emerken, bazı bebekler de emmeler. Emzik kullanımın 2 yaşından sonra devam ettirilmemesi önerilir. İki yaşından sonra kullanılan emzik, bebeğin diş gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Emzikler ve Fiyatları

Bebek uyuduktan sonra bebeğin ağzından çıkarılması gerekir. Ayrıca emziğe bal, şeker, reçel gibi gıdaların batırılmaması gerekir. Bu durum dişlerde çürümeye neden olabilir.

Biberon emzikleri, bebeğin biberon ile beslenmesine yardımcı olur. Yavaş akış, orta akış ve hızlı akış özelliğine sahip biberon emziği çeşitleri bulunmaktadır.

Ek çok yalancı emzik modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır.

Avent emzik, Bambino biberon emziği, Avent gece parlayan emzikler, Nuk emzik çeşitleri, tercih edebileceğiniz emziklerdendir.

 

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim