Filtreleme kriteri
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Kolonyalar

Kolonyalar

Eskiden beri süregelen gelen, misafire kolonya ikram etme geleneği günümüzde de halen devam etmektedir. Eskiden geleneksel limon kolonyaları kullanılırken günümüzde ise buna pek çok farklı özellikte kolonya çeşitleri eklenmiştir. Değişik kokulara sahip kolonyalar kalıcı özellikleri ile de çok beğenilmektedir.

Kolonyalar 18. yüzyılda hayatımıza girmiştir ve ilk üretildiği zamanlarda tek kullanımı tıbbi amaçlıydı.

19. yüzyılda ise parfümler gibi güzel kokma amacı ile kullanılmaya başlayan kolonyalar, parfümlü su olarak tanımlanıyor ve özellikle zengin halk tarafından çok tercih ediliyordu. Günümüzde parfümler kadar olmasa da harika kokuları ve ekonomik fiyatları çok tercih edilmesinin sebepleridir.

Bu kadar farklı kolonya çeşidi olsa da geleneksel limon kolonyaları evlerdeki yerini asla kaptıramaz.

Özellikle küçük sıyrıklarda, ferahlamak istendiğinde, iğne vurulmadan önce ve sonra, bazı pansumanlarda hep limon kolonyaları tercih edilir.

Kolonyalar ve Fiyatları

Ancak bazı kişiler limon kolonyasından vazgeçmeden bir de değişik koku çeşitlerini denemek isteyebilirler. Ya da artık limon kolonyası sıkıcı gelmeye başlamış olabilir. Farklı çiçeklerin ve meyvelerin kokularına sahip kolonyalar ile farklı bir ferahlık ve farklı duygular yakalayın.

Turuncu Kasa’da satılan kolonyalar farklı kokuları ve farklı markaları ile çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

Bebe kolonyaları da kalıcı ve hoş kokuları, özel içerikleri ile beğenilmektedir ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanılmaktadır.

Mandalina, lavanta, yasemin, floral, fresh, yeşil çay gibi koku çeşitleri tıraş sonrasında cilde, serinlemek istediğinizde boynunuza, enseye sürerek, misafirlerinize ikram ederek, evinize serperek, yaz ve bahar ferahlığını yayacaktır.

Kolonyalar içlerinde alkol ile formüle edilmişlerdir ve alkol uçucu bir maddedir. Teninize sürdüğünüzde alkol buharlaşırken vücudun ısısını da düşürür bu nedenle de serinletici etkisi gerçektir.

Günümüzde kolonyalar farklı zevklere uygun pek çok koku çeşidine sahiptir. Parfümleri aratmayan kokuları kadar ekonomik fiyatları da hoşunuza gidecektir.

Değişik markaların pek çok ürün çeşidine ulaşın ve uzun yıllara sahip geçmişleri, tecrübeleri bulunan markaların yeni nesil ürünlerini siz de deneyin.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim