Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Renk
Boyut
Seçenek
Filtrele

Turuncukasa Blog

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Ağız Bakım Ürünleri

Ağız Bakım Ürünleri :

Ağız ve diş sağlığı kişisel bakımın en önemli parçasıdır. Ağız bakımı ile sağlayabileceğiniz temizlik ile ağız içinin sağlığını koruyabilirsiniz.

Ağız içinde biriken plaklar ağız ve diş sağlığını tehdit ederler. Dişler üzerindeki temizlenemeyen plaklar dişlerin çürümesine yol açabilir. Çürükler ağrı, acı, kötü koku oluşumuna yol açar ve sonunda uzun tedaviler gerektirir, hatta dişin çekilmesi zorunluluğuna bile yol açabilir.

Her gün dişler düzenli olarak aksatmadan fırçalanmalı ve bu şekilde diş temizliği sağlanmalıdır. Her yemekten sonra dişlerinizi yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya doğru dik olarak fırçalamaya, daha sonra yana doğru fırçalamaya dikkat etmelisiniz. Tabii dişlerin fırçalanması tüm ağız temizliği için yeterli değildir. Diş fırçasının ulaşamadığı diş aralarında ara yüz fırçaları ya da diş ipleri kullanılarak daha etkin bir temizleme yapılabilir.

Ayrıca alt ve üst damak, dil gibi bölgelerin hijyeni için de ağız çalkalama suyu kullanarak ağız bakımı sağlanabilir. Ağız gargarası çeşitleri nefesinize ferahlık sağlamaya da yardımcı olur.Bu bölgelerin temizlenmesi için de macun ve fırça gibi ağız bakım ürünleri bulunmaktadır.

Ağız içinde temizlik sağlarken uygulama zorluğu çekilen, yirmilik ya da çarpık çıkmış dişler, ağız içinde kullanılan protez çeşitleri, diş telleri gibi uygulamalarda ise buna uygun tasarlanmış olan ürünler kullanılarak temizlik gerektiği gibi yapılabilmektedir.

Özellikle sigara, çay, kahve gibi ürünleri sık tüketiyorsanız, dişler zaman içinde eski beyazlığını kaybetmişse buna uygun diş macunu çeşitleri ile dişlerinizin doğal beyazlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ağız bakım ürünleri seçerken ağız ve diş yapınız, bakım için ihtiyaçlarınız dikkate alınmalı ve buna uygun seçimler yapılmalıdır. Özellikle protez kullananlar protez dişlerini temizlemek için protez temizlemek için tasarlanmış ürünleri tercih etmelidirler.

Ağız bakım ürünleri kullanarak ağız içinin temizliğini ve bu şekilde sağlığını koruyabilirsiniz. Düzenli bakıma dikkat ediniz.

Diş temizliği ve ağız bakımı kazanılması gereken bir alışkanlıktır ve bu alışkanlık küçük yaşlar da kazanılır. Çocuğunuzun ilk dişlerini her beslenmesinin ardından bebekler için tasarlanmış fırçalar, temiz bir mendil ya da gazlı bez yardımı ile temizleyiniz.

Biraz daha büyüdüğünde uygun bir diş fırçası ve çocuklara özel diş macunu çeşitleri ile dişlerinin temizliğini sağlamalısınız ve bu ağız bakımı bir alışkanlık haline getirilmelidir.

Turuncu Kasa sitesinde bulunan ağız bakım ürünleri ile daha beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşabilir ve ferah bir nefese sahip olabilirsiniz.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim