Filtreleme kriteri
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Nebulizatör

  Nebulizatörler

  Nebulizatör cihazları solunum yolları ile ilgili sıkıntılar sonucu doktor tarafından önerilerek kullanılan cihazlardır.

  Su ya da ilaçların eklendiği haznesinde bulunan maddelerin hava yolu ile uygun bir şekilde dağılarak nefes yolu ile alınmasını sağlamaya yardımcı olurlar.

  Solunum yolu ile alınan ilaçlara inhalasyon yolu ile kullanılan ilaçlar denilir. Nebulizatörler ilaçları toz ya da sıvı şeklinde olabildiği gibi, sadece soğuk buhar üretmek için de yardımcınız olabilirler.

  Nebulizatör sözcüğü Latince’de duman anlamına gelmekte olan “Nebula” sözünden türemiştir.

  Özellikle akciğer hastalıklarında inhalasyon yolu ile alınan ilaçlar son derece önemlidir. Bu ilaçların düzgün ve etkili bir şekilde dağılımının yapılması sonuçları ve etkileri için de çok önemlidir. Çocuklarda bazen yaşanan üşütme, öksürme, alerjik durumlarda inhalasyon ilaçların kullanımı önemlidir.

  Nebulizatör seçerken kullanımının kolay olmasına, parçalarının kolayca monte edilmesine ve sökülmesine, kolay temizlenmesine dikkat edilmelidir. Nebulizatörler ağız yolu ile nefes alınarak kullanılır, burun yolu ile nefes alındığında ilaç partiküllerinin bir kısmı burun tarafından tutulabilir ve ciğerlere ulaşması önlenir.

  Turuncu Kasa sayfalarında farklı özelliklere sahip nebulizatör çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Kullanım talimatlarının dikkatli bir şekilde okunması ve kurallara uyularak kullanılması çok önemlidir. Nebulizatörler kurallara uygulanarak kullanıldığında istenilene etkiyi sağlamak için yardımcı olabileceklerdir.

  Nebulizatörler ve Fiyatları

  Hastaların soluması için aerosol üreten nebulizatörler, ev tipi ya da hastana tipi olarak ayrılmaktadır. Ev tipi olanlar evde kendi başınıza solunum yolu ile ilgili sıkıntılarınızda hem kendiniz hem de çocuklar için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Solunum yolu ile aldığınız ilaçların en etkili şekillerde ciğerlere ulaşmasına yardımcı olurlar, ilaçların ve nebulizatörlerin kullanım talimatlarına uyulması çok önemlidir. Çocuklar için kullanılırken ilaçların dozu yetişkinlerle aynı olmaz, genellikle çocukların ciğerlerinde ilaçlar daha fazla birikir bu nedenle kullanım da daha farklı olabilecektir.

  Sağlığınız her şeyden kıymetlidir, siz de sağlıklı bir yaşam için en iyisini seçin, ürünleri inceleyin, seçiminizi yapın ve evde de kendi başınıza nebulizatör kullanarak inhalasyon yolu ile ilaç kullanımına devam edin, nefes aldıkça içinize çektiğiniz havayınemlendirin.

  Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
  whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim