Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Atopik Vücut Kremleri Ve Yağları

Atopik Vücut Kremleri Ve Yağları

Kuruluk, en sık karşılaşılan cilt sorunudur. Cildinizde oluşabilecek pek çok hasara zemin hazırlayan kuruluk, cildin esnekliğini kaybetmesi, gerginlik, batma, kaşınma gibi etkilerin oluşmasına yol açabilir.

Kuruluk giderilmediğinde cildinizde daha kalıcı hasarların, alerjik oluşumların görülmesine neden olabilirsiniz.

Vücudunuz kuru ise kaşıntılar başlar ve siz kaşıdıkça da kaşınan bölge kızarır, kabarır, ölü hücreler pul pul bir halde dökülmeye başlar. Kuruyan cildiniz tıpkı susuz kalmış bir çiçek gibi cansız, ölü bir görünüm, donuk bir renk alır. Bu kaşıntılar giderek arttığında ise kaşınan bölgeler de cilt açılır, kanar, kanayan yerler mikrop kapabilir ve bu durum atopiye, yani alerji oluşmasına neden olabilir. Kalıcı ciddi cilt sorunları oluşabilir.

Cildinizde yaşadığınız alerjik oluşumlar için atopik vücut kremleri ve yağları kullanarak rahatlama sağlayabilirsiniz.

Vücudun uygun ürünler kullanılarak nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Nem, cildin canlılığı için çok önemlidir. Özellikle de atopik sorunlar yaşanıyorsa vücudun temizlenmesi ve bakımı oldukça önemlidir.

Atopik Vücut Kremleri ve Yağ Ürün Fiyatları

Vücudun kendi doğal yağları vardır ve bu yağlar cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluştururlar. Bu koruyucu tabaka lipid bariyerleri diye de adlandırılabilir. Lipid bariyerler cildin korunması için görünmez bir tabak oluşturarak dış hasarlara karşı cildi güçlendirmek için çalışırlar. Ancak bu koruyucu tabaka pek çok etken nedeniyle hasar görerek cildi koruyamaz hale gelir. Cilt korunmasını kaybettiğinde kolayca kurur ve kuruluk da az önce belirttiğim gibi cildinizde kaşıntı, batma, donukluk gibi bir yapı oluşmasına neden olur.

Atopik vücut kremleri ve yağları kullanılarak cildin koruyucu bariyerlerini onarmaya, güçlendirmeye, desteklemeye yardımcı olabilirsiniz.

Kuruluk sorunu yetişkinlerde olduğu gibi hassas özellikteki bebek ve çocuk cildinde de görülmektedir. Çocuklar için de kullanabileceğiniz pek çok nemlendirici krem ve yağ çeşidi bulunmaktadır. Ancak bebek ya da çocuklarda bebek ve çocuklar için geliştirilmiş olan ürünler kullanılarak cilt bakımı ve temizliği yapılmalıdır.

Düzenli olarak kullandığınızda sorunlar oluşmadan sonuç elde edebilirsiniz.

Atopik vücut kremleri ve yağları cildin rahatlamasına, batma ve acı hissinin yatışmasına, kaşıntıların giderilmesine ve cildin yumuşaklık kazanmasına yardımcı olabilir.

Temizlik sırasında sorunun artmaması için de uygun temizleme ürünleri ya da banyo yağları kullanılmalıdır.

Turuncu Kasa’da vücudunuzda yaşadığınız kuruluk sorunlarına uygun, yetişkinlere ve bebeklere özel atopik vücut kremleri ve yağları bulabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim