Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Renk
Boyut
Daha Fazla less
Seçenek
Daha Fazla less
Filtrele

Turuncukasa Blog

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Bakım, Cilt Bakım Ürünleri

Günümüzde cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri yalnızca kadınlara hitap etmiyor. Erkeklerin de görünümlerine ve kişisel bakımlarına eskiye oranla daha fazla özen göstermeye başlaması erkeklere yönelik ürünlerin sayısının giderek artmasını sağlıyor.

Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Cildimizde dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde yıpranma meydana geldiğinden canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için düzenli bir bakım uygulanması gerekiyor. Cilt tipine ve kullanılacağı bölgeye göre doğru bir şekilde seçilen cilt bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ile güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabiliyor. Dudak, göz, yüz, el - ayak ve vücut bakım ürünlerinin yanı sıra cilt tipine uygun olarak seçilen nemlendirici, arındırıcı ve temizleyici ürünler de cilde gereken desteği vererek bakımlı ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Cilt gün içerisinde farklı dış etkenlere maruz kaldığında cilt bakımının ilk aşamasında cilt temizliğinin yapılması en önemli adımı oluşturuyor. Cilt üzerinde biriken sabun, makyaj ve kir gibi maddelerin arındırılmasının ardından diğer adımlara geçmek için uygun zemin oluşturulmuş oluyor. Cildin temizlenmesinin ardından cildi yatıştırma ve derinlemesine temizleme etkisi bulunan tonikler kullanılıyor. Bunun ardından cildin belirli bölgelerinde sivilce, tahriş vb sorunlar varsa bölgesel olarak bu sorunlara yönelik kremler ya da ilaçlar uygulanıyor. Kremin ya da ilacın tamamen emilmesinin ardından ciltteki sorunlara yönelik özel serumların kullanılması öneriliyor. Cilt bakımı esnasında genelde ihmal edilen göz çevresine uygun bir nemlendirici ya da bakım kremi kullanılarak göz çevresi daha sağlıklı bir hale getirilebiliyor. Cilt bakımının son aşaması cilt tipine göre nemlendiricinin uygulanmasıyla tamamlanıyor.

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Cilt bakımı yaparken en önemli konunun cilde doğru ürünlerin seçilmesi ve doğru şekilde uygulanması olduğu biliniyor. Bunun dışında da cilt bakımından etkili sonuç alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Yüz temizleyici ürünlerle şampuanların bir kısmında bulunan ve Sodyum Lauryl Sülfat olarak adlandırılan bileşik ciltteki yağların çözünmesine neden olup saç derisini ve cildin kurumasına yol açabiliyor. Buna bağlı olarak ciltte tahriş saçta ise kepek oluşabiliyor. Bu nedenle ürün seçiminde içeriğinde bu bileşiğin olmadığı ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.

Cilt bakımının olmazsa olmaz ürünlerinden olan tonikler; içeriğinde alkol bulunması durumunda cildi koruyan doğal yağları yok edip aşırı yağlanmalara, kuruma ya da çatlamalara neden olabiliyor. Ayrıca akne ve sivilce oluşumu da söz konusu olabiliyor. Bu nedenle içerisinde Aloe Vera özleriyle bitkisel yağlar bulunan alkolsüz tonik kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Alkolsüz tonikler cildi nemlendirip rahatlamasını sağlıyor.

Cildin temizlenmesi için sabun kullanılması, sabunun içeriğindeki maddeler nedeniyle cildin PH dengesinin bozulmasına neden olabiliyor. Bunun sonucunda da cildin kuruması ve canlılığını yitirmeye başlaması durumlar görülebiliyor.

Göz çevresi bakımında kullanılan kremlerdeki parafin, mineral ve yoğun yağ olması durumunda göz çevresi tahriş olabiliyor, şişlikler ve kızarıklıklar oluşabiliyor. İnce deriye sahip göz çevresinde kırışıklıklar olmaması için göz çevresi için ürün seçiminde bu noktaya dikkat edilmesi gerekiyor.

Cilde Uygun Ürün Seçmek Neden Çok Önemli?

Cilt bakım ürünlerinin cilt tipine uygun olarak seçilmesi; üründen alınacak etkinin iyi olmasında, ciltte oluşması olası sorunların en aza indirilmesinde ve gereksiz ürün kullanımının engellenmesine etkili oluyor.

Cilt Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

Cildin günlük olarak maruz kaldığı etkilerden arındırılması için temel cilt bakımının her gün uygulanması gerekiyor. Özellikle makyaj malzemelerinin ciltten temizlenmemesi ciltte sorunlar oluşmasına neden olduğundan uzmanlar bu konuda hassasiyet gösterilmesini öneriyor. Bunun dışında yüz maskesi uygulanma kılığı cilt bakımı rutinine göre değişiklik gösterebiliyor. Günlük cilt bakımını aksatmadan yerine getiren kişilerin haftada bir kez yüz maskesi uygulaması yeterli kabul ediliyor. Cilt bakımının bir miktar aksatıldığı durumlarda haftada 2 kez yüz maskesinin uygulanması gerekebiliyor.

Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalıyım?

Cildin sağlıklı ve doğal görünümü için cilt bakımı önemli olduğu gibi yaşın ilerlemesiyle cilt bakımı ihtiyacı da artabiliyor. Ve her yaş grubuna uygun cilt bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Cilt bakım ürünlerinin seçiminde markadansa ürünün içeriğine öncelik verilmesi gerekiyor. Cilt bakım ürünleri seçilirken cildin en az hasar görmesinin sağlanması, cildin genç ve dinç bir görünüme sahip olması hedefleniyor. Cilt bakımında tonikler ve temizleyiciler her yaş grubuna özel şekillerde kullanılırken göz ve yüzün belli bölgelerinde de yine yaşa uygun özel bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Yirmi beş yaşından itibaren yaşlanmanın ilk belirtileri ortaya çıkmaya başladığından bu yaşlardan itibaren göz çevresi için ürün kullanımına başlanması öneriliyor. Otuzlu yaşlarda cildin enerjisi azalmaya başladığında antioksidan içeriğe sahip ürünler tercih ediliyor. Kırklı yaşlara şekerin ve serbest radikallerin hücrelere zarar vermesi ile hasara uğrayan hücrelerde ölüm meydana geliyor. Buna bağlı olarak esneklik kaybı ve kırışıklık başlıyor. Bu dönemde esneklik ve ışıltı kaybı karşıtı ürünlerin kullanılması faydalı oluyor. Ellili yaşlarda ise cildin şekli değişmeye başladığından cildi toparlayıcı ürünler kullanılması gerekiyor.

Dudak Bakımı Neden Önemli?

Dudaklar zaman içerisinde oluşan problemler, olumsuz hava koşullarının etkileri ve diğer etkenler dolayısıyla çatlayabiliyor. Kırışıklıklar ortaya çıkabildiği gibi uçuk ya da yaralar da meydana gelebiliyor. Bu problemlerin oluşmadan önlenebilmesi için günümüzde pek çok farklı ürün bulunuyor. Bu tür ürünler aynı zamanda dudakların pürüzsüz, dolgun ve sağlıklı görünmesine de katkıda bulunuyor. Dudaklar için olumsuz sonuçlara neden olan durumlardan birinin de dudakların nemsiz kalması olduğu biliniyor. Dudakların nemsiz kaldığı durumlarda dudak altındaki dudaklarda yer alan hücreler kendini yenileyemiyor, zaman içerisinde dudak ve çevresinde yaşlılık belirtileri ortaya çıkabiliyor.

Cilt Bakım Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Cilt bakım ürünlerinin fiyatları; kullanım alanlarına, ürünlerin markalarına ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Farklı markalara ait ürünler geniş bir fiyat aralığına sahip olmakla birlikte her zaman için en pahalı ürünün kişinin cildinde en iyi etkiyi yaratacak ürün olduğunun düşünülmemesi gerekiyor. Doğru seçilmiş cilt bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanılması cildiniz için yapacağınız en mükemmel yatırım olup yanlış ürünlerin seçilmesi ciltte istenmeyen etkilerin oluşmasına neden olabiliyor.

En Kaliteli Cilt Bakım Ürünleri TuruncuKasa’da

TuruncuKasa; onlarca farklı kozmetik markasının geniş bir yelpazedeki cilt bakım ürünlerini en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunuyor. Farklı yaş gruplarına yönelik tüm ihtiyaçların tek bir yerden yapılan alışveriş ile karşılanması imkânını sağlayan TuruncuKasa ürün çeşitliliğini de sürekli bir şekilde artırıyor. Fiyatları uygun olduğu için tercih edilen taklit ürünlerin kullanılması ciltte çok büyük sorunlara neden olabiliyor. Kalitesi dünyaca tescilli markaların orijinal ürünlerinin bir araya geldiği TuruncuKasa’da etkin ve güvenli bir bakım için ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler ekonomik fiyatlar ile sizleri bekliyor. Dönemsel olarak yapılan kampanyalar ile daha da uygun fiyatlara alınabilecek olan ürünler, TuruncuKasa’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketleri aracılığı ile en kısa sürede teslim ediliyor.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim