Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Saç Bakımı

Saç Bakım, Saç Bakım Ürünleri

Dış görünüşümüzün önemli bir parçası olan saçlarımız aynı zamanda güzelliğin de tamamlayıcısı olarak kabul ediliyor. Sağlıklı saçlara sahip olmada genetik faktörlerin de etkisi olduğu biliniyor. Bunun dışında doğru beslenme ve doğru saç bakımı da sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmada önemli bir rol oynuyor. Yetersiz beslenme sonucunda vitaminsiz kalan saçların uzaması ve görünümü de olumsuz yönde etkileniyor. Saçlar gün içerisinde her türlü dış etkene maruz kaldığından kolaylıkla yıpranabiliyor, cansızlaşabiliyor. Bu noktada da gündeme doğru saç bakım ürünleri ile yapılan saç bakımının önemi geliyor.

Saç Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

En önemli aksesuarlarımız olan saçlarımızı korumak, canlı ve parlak görünmelerini sağlamak için yapılan saç bakımı bakımlı saçlara sahip olunmasında oldukça önemli bir rol oynuyor. Saçın yapısında pigment, keratin, yağlar ve eser elementler bulunuyor. Bunların dengesinin korunması sonucunda parlak görünümlü, düzgün ve kolay taranan sağlıklı saçlara sahip olunabiliyor. Saç bakımı ürünlerinin doğru seçilmediği ya da doğru kullanılmadığı durumlarda saçlarda; matlık, kırılma, dökülme ve sağlıksız görüntü şikayetleri ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda saça uygulanan boya ve fön gibi işlemler de zamanla saçlarda kırılmalara, yıpranmalara ve kopmalara neden olabiliyor.

Saç bakımının ilk aşaması kişinin saç tipine uygun şampuanı seçmesi olup sağlıklı saçlara sahip olmak için sağlıklı ürünler kullanılması gerekiyor. Bu nedenle içeriğinde saçın kurumasına ve zaman içinde yıpranmasına neden olacak maddeler bulunan ürünlerdense doğal ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Uzun saçlı kişiler için saç kremi kullanmak neredeyse bir zorunluluk olarak kabul ediliyor. sulardaki kireç ve klor oranlarının fazla olması saçlara zarar verebildiğinden saç kremi kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Her duştan sonra kullanılan saç kremi sayesinde saçlar kolay taranıp şekil alıyor ve saç kırıkları yok edilebiliyor. Şampuandan sonra iyice temizlenen saçlara saç kremi sürülüp saç derisine baskı uygulanarak masaj yapılıyor.

Saç bakımındaki en önemli unsurlardan birinin içinde bulunan vitaminlerle saç derisini besleyip nemlendiren zeytinyağı olduğu biliniyor. Saçların daha parlak görünmesini sağlayan zeytinyağı kepeğe karşı da etkili oluyor. Aynı şekilde Hindistan cevizi yağı saçı uzatmasının yanı sıra saçı parlatıyor ve nemi saça hapsediyor. Bu nedenle saç bakım ürünleri seçiminde içeriğinde zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı diğer saç bakımı yağlarının olduğu ürünler sıklıkla tercih ediliyor.

Saç Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç bakımı yaparken kişini saç tipini tanıması ve saç tipine en uygun maskeleri kullanması önem taşıyor. Saç tiplerine göre saçların ihtiyaçları değiştiğinden saç bakımının yanlış yapılması saçın sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Saçlara şampuan uygulanmadan önce saçın tamamen ıslak olması, şampuanın doğruca saça dökülmek yerine önce ele alınıp sonra saça uygulanması gerekiyor. Saçta kırılmaların önlenmesi için köpürtme işleminin otuz saniyeden fazla sürmemesi öneriliyor. Saçların iyice durulanması çok önemli olup aksi takdirde şampuan ve saç kremi kalıntıları saçlarda donuk bir görüntüye neden olabiliyor.

Saç spreyleri, köpükler,bal mumuu, jöle ve diğer saç şekillendirici ürünler oldukça sık kullanılıyor. Bunların kullanımı esnasında uygulamanın saçların uç kısımlarına yapılması ve uzun süre sık kullanım durumunda saçlara zarar verilebileceğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Saç bakımı ürünleri uygulanırken söz konusu maskelerin, yağların ve saç kürlerinin saçta uzun süre bekletilmemesi gerekiyor. Saçlar gereğinden fazla uygulamaya maruz kaldığında canlılığını yitirebiliyor. Kuruduğunda ise fazla yağlanma nedeni ile sebum dengesinin bozulmasından dolayı yapışma sorunu ile karşılaşılabiliyor.

Saçımıza Uygun Hangi Ürün Seçmek Neden Çok Önemli?

Her saç tipinin özellikleri, ihtiyaçları ve uygulanan işlemleri farklı olduğundan saç bakım ürünleri seçiminde bu farklılıkların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Uygun saç bakım ürünleri seçilmediği durumlarda etkin bir sonuç alınamadığı gibi saç sağlığını olumsuz etkileyen durumların ortaya çıkması da söz konusu olabiliyor.

Hangi Saç Bakım Ürünlerini Kullanmalıyım?

Her duşta düzenli olarak uygulanan şampuan ve saç kreminin yanı sıra saç maskelerinden ve özel bakım kürlerinden de saç bakımı konusunda yararlanılabiliyor. Bakımlı saçlara sahip olmak isteyenler aynı zamanda şekillendiriciler, yoğunlaştırıcı ürünler, saç yağları ve dökülme önleyici ürünler ile de saç bakım işlemlerini güçlendirebiliyorlar. Saça hangi özelliklere sahip bir ürün ile bakım yapacağınızı bilmeden herhangi bir ürünü kullanmak saç derisine ve saç tellerine zarar verebileceğinden gerekli durumlarda saç bakım uzmanları tarafından saç analizinin yapılması yoluna da başvurulabiliyor.

Saç bakım kompleksleri ve maskeleri yoğun nemlendirme ve besleme özellikleri nedeni ile en sık kullanılan saç bakım ürünleri arasında yer alıyor. Özel içeriğe sahip saç serumları da yıpranmış saçların onarılmasında ve gücünü geri kazanmasında önemli rol oynuyor. Saç koruyucu spreyler ise şekillendirme işlemleri esnasında saçın zarar görmesini engelliyor. Saçlar için yararlı olduğu bilinen yağ ve diğer besleyici içeriklere sahip olan bakım ürünleri de saçların direnç kazanmasına yardımcı olduğu gibi saç dökülmesi, saçlarda matlık ve kırılma gibi problemlerin çözülmesinde de rol oynuyorlar.

Saç Bakımı Neden Önemli?

Her şeyden önce güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak kişileri sosyal yaşantılarında olumlu yönde etkiliyor ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayıp, özgüvenlerini artırıyor. Saç bakımının ilk kuralı aslında saçların düzenli olarak yıkanması ve uygun bakım ürünlerinin kullanılması olup içeriği doğal olan ürünlerin kullanılması saçlar için gereken bakımın üst seviyede gerçekleştirilmesini sağlıyor. Saça perma, boya gibi şekillendirme işlemleri sıklıkla uygulanıyorsa gerekli bakımların yapılması ile saçın yıpranması da en alt seviyede tutulmuş oluyor. Saçlar ne yazık ki gün içerisinde sigara dumanından kirli havaya kadar pek çok farklı çevre faktörü ile karşı karşıya kalıyor. Buna bağlı olarak nemini kaybediyor ve cansız bir görünüm sergilemeye başlıyor. Bu durumun düzeltilebilmesi için nemlendirici özelliğine sahip saç kremlerinin yanı sıra gün içerisinde de uygulanabilecek bakım kremleri tercih edilebiliyor.

Saç Bakım Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Saç bakım ürünlerinin fiyat aralıkları da markaya, ürünün içeriğine, çeşidine, gramajına ve daha pek çok farklı etkenlere göre belirleniyor. Ürün seçilirken yüksek fiyatlı ürünün en kaliteli ürün olduğunun düşünülmesi, saça uygun ürünün seçilememesine ve üründen beklenen verimin alınamamasına neden olabiliyor. Markalar pek çok farklı ihtiyacı karşılayan farklı fiyat aralıklarındaki ürünleri ile tüketicilere hizmet veriyorlar. Siz de farklı markaların ürünleri arasından saç tipinize göre ihtiyacınız olan ürünleri inceleyerek en doğru ürünü seçebilirsiniz.

En Kaliteli Saç Bakım Ürünleri TuruncuKasa’da

Saçlarda sık sık uygulanan boya gibi işlemler ve şekillendirmeler sonucunda uygulanan kimyasalların etkisiyle saçlarda kırılmalar ve dökülmeler oluşabiliyor. Bu nedenle TuruncuKasa’nın uygun fiyatlarla sunduğu profesyonel markaların ürünlerini kullananlar sağlıklı saçlara sahip olabiliyorlar. TuruncuKasa en iyi markaların ürünlerini en uygun fiyat politikası kapsamında müşterileri ile buluşturuyor. Siz de TurunucuKasa’da yer alan birbirinden kaliteli markaların saçları dış etkenlere karşı koruyup, besleyen ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayan ürünleri arasından saç tipinize en uygun olanı seçip her an canlı ve parlak görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim