Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Renk
Boyut
Filtrele

Turuncukasa Blog

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Cilt Tipine Göre Güneş Kremleri

Cilt Tipine Göre Güneş Kremleri

Güneşin zararlı UV ışınlarından cildinizi korumak için cilt tipinize uygun olan güneş kremlerini kullanmalısınız. Her cilt tipinin güneş ışınlarına verdiği tepki aynı değildir. Bu nedenle güneş kremi seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında cilt tipine uygunluk gelir. Cildinize en uygun olan güneş kremlerini Turuncu Kasa’dan hemen online satın alabilirsiniz. Sadece güneş kremi satın al diyerek bu özel ürün koleksiyonuna ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. 

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş kremlerinin koruma faktörü, cilt tipinin yanı sıra ten rengi de dikkate alınarak seçilmelidir. Kuru bir cilt yapısına sahip olanlar daha yoğun kıvama sahip olan güneş kremlerine yönelebilir. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar ise daha akışkan kıvamlı ve kolay emilen güneş kremlerine yönelmelidir. Açık ten rengine sahip olanlar yüksek koruma faktörlü güneş kremlerine yönelmelidir. Koyu ten rengine sahip olanlar çok yüksek koruma faktörlü güneş kremleri yerine ideal oranda koruma sunan ürünleri tercih edebilir. 

Cilt Tipleri

Genel olarak cilt tipleri 6 farklı kategoride ele alınıyor. Bu cilt tiplerinin yapıları, dış etkenlere verdiği tepkiler değişkenlik gösterir. Online güneş kremi siparişi verirken cilt tipinizi de dikkate almanızı öneririz. 

Akneli Yağlı Ciltler için Güneş Kremi 

Ciltte sebum fazlası olması ve cildin yağ dengesinde ani değişimler meydana gelmesi, akneli yağlı ciltlerin karakteristik özelliğidir. Yağlı tip ciltler, cilt yüzeyinde düzensizliklere ve siyah nokta görünümüne eğimli bir yapıya sahiptir. Tercih edilen güneş kreminin fazla yağlı olmamasına özen gösterilmelidir. 

Kuru Atopik Ciltler için Güneş Kremi 

Kuru ve atopik ciltler için güneş kremi kullanımı büyük önem taşır. Nedeni ise bu cilt tipinin güneşin zararlı ışınlarından ciddi oranda etkilenebilir olmasıdır. Güneş kremi kullanmadığınızda ciltte kırışıklıklar olabilir, eke görünümü ortaya çıkabilir. Bu lekeler kalıcı bir form da kazanabilir. 

Karma Ciltler için Güneş Kremi 

Karma cilt yapısına sahip olanlar genellikle cildinin yağ dengesini korumakta zorlanırlar. Bu nedenle olabildiğince akışkan ve aşırı yağ içermeyen güneş kremleri tercih edilmelidir. Nemlendirici içerikli olan güneş kremleri de tercih edilebilir. 

Lekeli Ciltler için Güneş Kremi 

Ciltte leke olmasının temel sebebi güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarıdır. Bu nedenle mutlaka güneş kremi kullanımının düzenli olmasına özen gösterilmelidir. Ciltteki lekeleri önlemek ve renk düzensizliklerinin önüne geçmek için yüksek faktörlü bir güneş kremine yönelmek gerekir. 

Normal Ciltler için Güneş Kremi 

Normal cilt yapısına sahip olmak, güneşten korunmanın gereksiz olduğu anlamına gelmez. Lekelerden kırışıklıklara kadar pek çok olumsuz etkiden korunmak için mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. 

Hassas Ciltler için Güneş Kremi 

En çok reaksiyon yaşayan cilt tipi hassas ciltlerdir. Olası dış etkenlere karşı cildin ani tepkiler göstermesi sık yaşanan bir durumdur. Cildin zararlı ışınlarına karşı oldukça korumasızdır. Bu nedenle hassas ciltler için güneş kremi kullanımı son derece önemlidir ve güneş kreminin düzenli olarak kullanılması önerilir.  

Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Seçilen güneş kreminin cilt tipine ve ten rengine uygun olması gerekir. 

  • Cilt tarafından kolayca emilmeli ve yağlı bir tabaka hissi bırakmamalıdır. 

  • Güneşin özellikle UVA ve UVB gibi zararlı ışınlarına karşı tam bir koruma sağlamalıdır. 

  • Güneş kremi günlük kullanıma uygun olmalıdır.

  • Güneş kreminin koruma faktörü en az 30 SPF ve üzerinde olmalıdır. 

  • İçerisinde sağlığa ya a cilde zarar verebilecek maddeler bulunmamalıdır. 

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Fiyatları 

En ucuz güneş kremi fiyatları için Turuncu Kasa’dan alışveriş yapabilirsiniz. Uygun güneş kremi fiyatları eşliğinde ekonomik bir alışveriş yapma fırsatına sahipsiniz. Sitemizde pek çok farklı marka tarafından formüle edilen güneş kremi çeşitleri yer alıyor. Sadece güneş kremi satın al diyerek bu ürünlere ulaşmanız mümkün! Fiyatlar ise değişkenlik gösteriyor. 80.75 TL  - 857.5 TL arasında değişebilen fiyatlar arasında bütçenize en uygun olanı seçin ve hemen online sipariş verin! 

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim