Filtreleme kriteri

Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev mutfak Ürünleri

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Cilt Tipine Göre Güneş Kremleri

Cilt Tipine Göre Korumalı Güneş Kremleri

Kişisel bakım için seçtiğimiz ürünlerde ihtiyacımız olanı almaya dikkate ederiz. Aslında aldığımız ürünü kullanacağımız bölgenin ihtiyacı demek daha doğru olur sanırım.

Şampuana ihtiyacınız varsa saçınızın yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bir şampuan seçersiniz, ayakkabıya ihtiyacınız varsa hangi mevsim kullanacağınız, tarzı ya da rengi oldukça önemlidir.

Her ürünü bu kadar incelerken tüm hayatımız boyunca üzerimizde taşıyacağımız giysimizi yani cildimizi daha fazla önemsemeliyiz.

Cildimizin bakıma ihtiyacı vardır, bunula birlikte özel bir korumaya da ihtiyacı olduğu göz ardı edilemez. Cildin düşmanları çoktur. Yediğimiz gıdalar, alkol, sigara, güneş, sıcak ve soğuk banyolar gibi pek çok etken cilde zararlıdır.

Cildin en büyük düşmanlarından biri de güneşin zararlı ışınlarıdır. Cildin uygun ürünler kullanarak zararlı güneş ışınlarından korunması gerekmektedir.

Bazı güneş koruyucu ürünler vücut için kullanıma uygunken, bazıları ise sadece yüz için tasarlanmıştır. Bu ürünler de tercih edilirken tıpkı diğer cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi cilt tipine uygun olarak seçilmelidir.

Cilt tipine göre güneş ürünleri tercih ettiğinizde cildinizi zararlı güneş ışınlarından korurken aynı zamanda oluşabilecek cilt hasarlarına karşı koruyuculuk sağlamaya da yardımcı olabilirsiniz.

Örneğin cildinde yağlanma sorunu yaşayan kişiler uygun olmayan bir güneş koruyucu kullandıklarında bu sorun daha fazla artabilir, gözenekler tıkanarak akne gibi oluşumlar görülebilir. Bu nedenle cilt tipine göre güneş ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Cildin yapısı, sorunları dikkate alınarak seçebileceğiniz ürünler cildinizde koruyuculuk sağlarken cilde hasar vermeye engel olur ve cildi nemlendirir.
Ayrıca ürünlerin içerdiği spf dediğimiz güneş koruma değerleri de dikkate alınmalıdır. Özellikle açık renk cilde sahip kişiler mutlaka yüksek koruyuculuğa sahip ürünler tercih etmelidirler. Bronzlaşmış ya da çok esmer cilt tonuna sahip olan kişiler ise daha düşük koruyucu değerlerine sahip ürünler kullanabilirler.

Cilt Tipine Göre Güneş Ürünleri ve Fiyatları

Korunmayan ciltte yaşlanma belirtileri normalden çok daha önce görülebileceği gibi, yüz ve vücutta leke oluşumları, güneşe bağlı yanıklar, kuruluk gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bazı güneş ürünleri, güneş koruyucu içeren günlük kremlerdir ve yüz bölgesinde düzenli olarak kullanılabilir. Bazı ürünler aynı zamanda renklidir ve cildinizde kapatıcılık, eşitlenmiş bir cilt tonu görünümü sağlamaya yardımcıdır. Cilt tipine göre güneş ürünleri tercih eden kişiler ciltlerinde daha etkili sonuçlar alabilirler.

Turuncu Kasa sitesinden seçebileceğiniz cilt tipine göre güneş ürünleri ile cildinizi yaz,kış zararlı UV ışınlarına karşı koruyabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim