Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

El Bakımı Ürünleri

El Bakımı

Ellerimiz en çok su ve deterjan, sabun gibi maddelerle sürekli temas halindedir. Bu temas, ellerin yıpranmasına neden olabilir.

Cildimizin bakımının yapılması konusu genellikle sadece yüz bölgesi olarak anlaşılır, oysa tüm vücudumuzu sarmalayan cilt dokusu bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Vücut tarafından salgılanan yağlar cildiniz için koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu tabaka doğal bir koruyucu özelliği taşır. Ancak sürekli olarak açıkta kalan, güneşin zararlı ışınlarının etkilerine, musluk suyunda bulunan kimyasallara ve suyun kurutucu etkisine, soğuk ve rüzgarlı havaların yıpratıcı etkilerine, deterjanlara, sabun çeşitlerine maruz kalan ellerimiz bu koruyucu yağlarını kaybeder ve tüm hasarlara daha da açık bir hale gelir.

Bu nedenle düzenli bir şekilde el bakımı yapılarak ellerin cildinin korunması ve ellerin nemlendirilerek yumuşaklık kazanması sağlanabilir.

Yapılan araştırmalar insanların birbirlerinin ilk olarak ellerine dikkat ettiklerini göstermiştir. Bu nedenle bakımsız, kuru, çatlak eller karşı taraf için de pek hoş bir görünüm oluşturmaz.

El bakımı sadece kadınlar için değil, erkekler için de oldukça önemlidir. Kadınlar da bir erkeğin ellerine çok dikkat ederler. Bakımsız, çatlak, sert eller karşı taraf için olumsuz bir izlenim yaratır.

El Bakımı Ürünleri ve Fiyatları

Hem cildimizin ve ellerin sağlığı hem de sosyal hayatta hoş görünebilmek için el bakımı önemlidir. El bakımı sağlayabilmek için, mümkün olduğunca kimyasal ürünlerle temas etmeniz gerektiğinde, soğuk ve sıcak suya elleri sokmadan önce ya da elleri ve tırnakları boyayabilecek gıdalarla uğraşırken (nar, enginar, patlıcan, portakal) eldiven kullanarak ellerinizi koruyabilirsiniz.

Ne kadar dikkat etseniz de ellerin yumuşak ve sağlıklı görünümlerini koruyabilmek için nemlendirici ürünler kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır. Kullandığınız krem ya da losyonların aynı zamanda güneş koruması içermesi de ellerin, güneşin neden olabileceği lekelere, kuruluk, erken yaşlanma belirtisi, hücrelerin hasarlanması gibi etkilere karşı korunmasında yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak her sabah ve akşam ellerinizi nemlendirin ve ayrıca suyla her temas ettikten sonra da ellerin nemlendirilmesini unutmayın.

Eller de daha yoğun bir bakım uygulayabilmek için bazı özel,el bakımı için tasarlanmış olaneldivenler de kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce ellere krem uyguladıktan sonra eldiven giyilerek daha fazla yumuşaklık elde edilebilir.

El bakımı için elinizin cildinde oluşan kuruluğun ve bakım ihtiyacının yoğunluğu dikkate alınmalı ve ürün tercihi ihtiyaca uygun olarak yapılmalıdır.

Değişik markalara ait olan el bakımı ürünleri Turuncu Kasa’da bulunmaktadır. Ürünleri kendi sayfalarından inceleyerek oturduğunuz yerden siparişinizi verin ve ürünlerinizi evinizde teslim alın.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim