Filtreleme kriteri

Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev mutfak Ürünleri

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Pişik Önleyiciler

Pişik ve Pişik Önleyici Ürünleri

Bebek cildi, son derece hassas ve dış tehlikelere, tehditlere karşı savunmasız yapıdadır. Bebekler, ilk dönemlerde idrar ve dışkısını kontrole edemez ve bunların ten ile teması bebeğin cildinin tahriş olmasına neden olabilir.

Pişik oluşumu, derinin tahriş olması sonucunda ortaya çıkar. Pişik, genellikle bebeğin bezli bölgesinde, kasıklarında ve boğumlu bölgelerinde görülebilir.

Bebeğin altını uzun aralıklarla değiştirmek, alt temizliğine dikkat etmemek, pişik nedenleri olarak kabul edilebilir. Bunun yanı sıra bebek bezinin, uzun süre ten ile temas etmesi, çok sıkı bir biçimde bağlanması, yaşına ve kilosuna uygun bebek bezi seçilmemesi de bebeklerde pişik nedenlerindendir.

Pişik, bebeğin canının yanmasına, huzursuzluk ve gerginlik hissetmesine sebep olur. Uyku düzenini hatta beslenme düzenini bile değiştirebilir.

Pişik & Pişik Önleyici Ürünleri ve Fiyatları 

Pişiği önlemek için, bebeğin bezli bölgesinin temiz ve kuru kalmasına özen gösterilmelidir. Bu durumda bebek bezlerinin sık sık değiştirilmesi önemlidir.

Bebeğin altının su ile yıkanması en sağlıklı yöntemlerden biridir. Her bebek bezi değiştirme işleminde bebeğin altının temizlenmesi ile pişik oluşumunun önüne geçilebilir.

 

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim