Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Çocuk Güneş Ürünleri

Koruyucu Çocuk Güneş Ürünleri

Zararlı güneş ışınları çocuklar için oldukça zararlıdır. Büyüklerimizin de dediği gibi her şeyin azı karar, çoğu zarar. Tabii ki vücudun Güneşten alacağı D vitaminine ihtiyacı var, ancak uygun saatlerde günde 15 dakika kadar yeterli D vitamini almanız için yetebilecektir.

Kadın ve erkeklerin cildi farklıdır çocukların cildi daha da farklıdır. En kalın ve koruyucu yağları daha fazla olan erkek cildidir. Tabii ki bebek ve küçük çocukların cildi ise daha aşırı bir hassasiyete sahiptir, bu hassasiyet her anlamda geçerlidir.

Vücutta bulunan yağ bezleri tarafından üretilen yağlar cildimizde koruyuculuk sağlamaya yardımcıdır. Çocuk cildi daha az bir yağ oranına sahiptir, bu nedenle de yağların sağladığı cilt koruyuculuğu yetişkinlerden daha azdır ve daha güçlü ve özel bir korumaya ihtiyaç duyar.

Özellikle cilt için oldukça zararlı olan güneş ışınları çocuk cildinde daha önemli hasarlara sebep olabilir.

Çocuk güneş ürünleri fiyatları

Güneş koruyucu ürünler farklı özelliklere sahiptir. Çoğunluğu çocuk cildi için uygun olmayan filtreler içermektedir. Bu nedenle çocuk cildi için güneş ürünleri çeşitlerinden birini tercih etmeniz daha sağlıklı sonuçlar sağlayacaktır. Özellikle de bebeğinizin yumuşacık ve nazik cildini zararlı güneş ışınlarının etkilerine karşı dikkatli bir şekilde korumanız gerekmektedir. Bu nedenle de bebek ve çocuklar için güneş ürünleri güneşle her temas da kullanmanız gerekecektir.

Güneş koruyucu kullansanız da çocukların ve yaşlıların yaz aylarında, güneşin en dik olarak dünyaya geldiği saatler olan öğlen saatlerinde mümkün olduğu sürece güneş altında kalmamalıdırlar. Sabah ve ikindi saatlerinde ya da diğer mevsimlerde de çocukların cildi güneş ışınlarından korunmalıdır.

Güneşten dünyaya gelen UVA ve UVB ışınları cilt üzerinde oldukça önemli zararlara neden olurlar, öncelikle ciltte oluşan yanıklar ve bu yanıklar ağır durumda ise ardından oluşan su dolu kabarcıklar, ağrı, acı, soyulma, cilt yüzeyinde lekeler oluşması, kuruluk, cildin erken yaşlanma etkilerine maruz kalması ve en önemlisi de hücre yapısında oluşan bozulmalar. Bu zararlar çocuklarda daha fazla etkilidir ve mutlaka önlem alınmalıdır.

En iyi çocuk güneş ürünleri fiyatları

Yaşamımız boyu vücudumuza almış olduğumuz güneş ışınlarının zararları en çok çocukluk döneminde vücuda alınmıştır bu da cildimizin ve dolayısıyla vücudumuzun sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Bebek, çocuklar için güneş ürünleri kullanarak ciltte koruma sağlayabilir, özellikle de çocukların rahatça denizde, havuzda, parkta oynamalarını sağlayabilirsiniz. Ancak yine de mutlaka bir şapka yardımı ile başlarını korumaya dikkat ediniz. Hatta biraz daha büyük çocuklarda kaliteli bir güneş gözlüğü kullanarak gözlerini de koruyabilirsiniz.

Turuncu Kasa’da bulunan pek çok markada çocuklar için güneş ürünleri çeşidi bulunmaktadır. Bu ürünlerin pek çoğu mineral içerikli güneş koruyucu filtrelere sahiptir, birçoğunda kimyasallar en az seviyede tutularak formüle edilmişlerdir, içerikleri de özellikleri de oldukça farklıdır. Siz de bebek ve çocuklar için güneş ürünleri çeşitlerini inceleyerek uygun olanı satın alabilirsiniz.

Ürünleri Turuncu Kasa sayfalarından inceleyerek sipariş edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlar, bütçenize uygun olarak seçebileceğiniz ödeme şekilleri ile pek çok ürün çeşidine Turuncu Kasa’dan ulaşabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim