Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Kış Ürünleri

Kış Ürünleri ile Cildinizi Kışa Hazırlayın

Kış mevsiminde en büyük sorun soğuk havadır. Sert rüzgârlar, kuru hava ve düşük sıcaklıklar yumuşak cildiniz ve saçlarınıza ciddi zararlar verebilir.

Kış süresince cilt kurumaya ve sıvı kaybına eğilimlidir. Düzenli cilt bakımları ile sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yaz veya kış fark etmeden cildinizi her zaman düzenli olarak temizlemelisiniz. Sağlıklı bir cildin temel kuralı temizliktir. Kışın özellikle çok kuru, kurumaya meyilli veya mevsimsel kuruluk sorunu yaşayan ciltlere uygun ürünler kullanılmalıdır.

Yüzümüzün ve vücudumuzun kurumasına engel olmak amacıyla bakım kremi kullanılmalıdır. Kışın cilt tipine göre jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır.

Cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanılmalı, her banyodan sonra ve vücudun talebine göre sık sık sürülerek vücut nemli tutulmalıdır. Kış aylarının en büyük sorunlarından biri kuruyan, susuz kalmış ve çatlama tehlikesiyle karşı karşıya kalan ayaklar ve eller oluyor.

Düzenli olarak mutlaka ayak ve el bakımı yapılması gerekir. Dudak yapısı ince olduğu için kış aylarında soğuktan çabuk etkilenmektedir. Uygun nemlendirici ile dudaklarınıza destek olmalısınız.

Her an kullanabileceğiniz dudak balmı ile dudaklarınızı korumalısınız. Dudak balmları, nemlendiriciler, dudak peelinglerini bu dönemde kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için her mevsim güneş koruyucu bir krem kullanmalısınız.  

Kış aylarında da güneş koruması devam ettirilmelidir. Kışın direkt güneş ışığı gelmese bile korunmak gerekiyor. Kış mevsiminde SPF15 veya SPF30 arası sprey, krem veya losyon formlarındaki koruyuculardan kullanılmalıdır. Kışın cildinizi olumsuz hava koşullarından korumak için çok güçlü nemlendiriciler kullanmalısınız.

Sabah, akşam ve banyodan sonra nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Düzenli bakım sayesinde güzel ve sağlıklı bir kış mevsimi geçirebilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim