Filtreleme kriteri
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Seçenek
Filtrele

Turuncukasa Blog

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Kurban Bayramı fırsatlarını kaçırma

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Manikür Ürünleri

  Manikür Ürünleri

  Manikür, el ve el tırnaklarına uygulanan temizleme ve bakım uygulamalarının hepsine verilen isimdir.

  Güzel bir manikür uygulaması için eller ve tırnaklar temizlenir, aseton yardımı ile ojeler çıkartılır ardından tırnakların üzerinde bulunan sertleşmiş etler uygun ürünlerle alındıktan sonra tırnaklara tırnak makası ya da törpü yardımı ile şekil verilir. Ölü deriler ellerden ve tırnaklardan uzaklaştırıldıktan sonra tırnaklar farklı renk ve özellikteki ojelerle renklendirilir, ellere nemlendirici bakım uygulanır.

  Tüm bu işlemler için manikür ürünleri kullanılır.

  Tırnakların düzgün olarak şekillendirilmesi önemlidir. Tırnaklar oval ya da köşeli olarak şekillendirilir. Tırnağın üzerindeki sert, ölü deri parçaları ya ittirilir ya da manikür makası ile kesilerek alınır. Bu etler alındıktan sonra uygulanan ojeler çok daha güzel ve düzgün durur.

  Tırnakların bakımı, ojenin düzenli olarak uygulanması ve uçları biraz çıkmaya başlar başlamaz aseton çeşitleri ile çıkartılarak yeni ojenin sürülmesi, ojenin kuruması için zaman ayırmanız gerekmektedir.

  Tırnaklar bazen suyla ve deterjanlarla temas, sert kullanım sonucu ya da sağlıkla ilgili sorunlar nedeniyle kolay uzamaz, kırılır, pul pul soyulabilir. Bu gibi durumlar için de tırnak güçlendirici serum gibi manikür ürünleri kullanabilirsiniz.

  Manikür, direkt olarak tırnak etlerine de uygulandığı için etlerde ufak bir kesik olduğunda tırnaklarınız kolayca mikrop kapabilir bu nedenle kullanılan ürünlerin yeteri kadar temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Bu nedenle güvenmediğiniz, bilmediğiniz yerlerde manikür yaptırmanız biraz riskli olabilir. Kan yolu ile bulaşabilecek hastalıklar sağlığınızı tehdit eder.

  Manikür Ürünleri ve Fiyatları

  Manikür kiti olarak da bilinen manikür seti edinerek evde kendiniz de manikürünüzü yapabilirsiniz. Bu şekilde sağlığınızı korumuş olursunuz. Ayrıca manikür yaptırmaya gidecekseniz kendi manikür setinizi de yanınızda götürebilirsiniz.

  Tırnak etlerinin yumuşatılarak daha kolay şekilde temizlenmesi sağlanabilir. Manikür ürünlerinden olan tırnak eti giderici ya da yumuşatıcı ürünler ile evde kendiniz de manikür yapabilirsiniz.

  Daha bakımlı ve güçlü tırnaklara sahip olabilmek için de kullanabileceğiniz tırnak serumu, tırnak güçlendirici gibi manikür ürünleri ile de tırnaklarınızı istediğiniz gibi uzatabilir ve tırnaklarda sağlıklı, düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Tırnakların düzgün şekilde tırnak makası yardımı ile kesilmesi de önemlidir. El tırnakları kısa kullanılacaksa oval kesilir, ayak tırnakları ise daha küt şekilde kesilmeli ve şekillendirilmeli, bu şekilde tırnak batmaları önlenmelidir.

  Turuncu Kasa’da pek çok tırnak bakım ürünü, manikür ürünleri çeşidine ulaşabilirsiniz. Ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olanı seçebilir ve güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
  whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim