Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Vücut Nemlendiricileri

Vücut Nemlendiricileri

Bakım, yaşamın ve vücudun her alanında önemlidir. Bakımlı ve güzel görünebilmek adına yapılan işlemler ile güzellik, çekicilik ve daha uzun süre düzgün bir cilt yapısı elde edebilirsiniz.

Özellikle cilt bakımı, cildinizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Cilt, düzenli bir şekilde temizlenmeli nemlendirilmeli ve dış hasarlara, serbest radikal etkilerine karşı korunmalıdır. Kuru cilt koruyucu bariyerlerini kaybettiği için kurumaktadır ve koruyuculuğu kaybolduğunda daha fazla hasarlanabilir.

Bakım, sadece kadınlara özgü bir uygulama değildir. Erkekler de kendilerine iyi bakarak özellikle ciltlerinin görünümlerini daha uzun süre koruyabilir ve yaşlanma etkilerine karşı önlem alabilirler.

Kadın ve erkek cildinin yapısı farklıdır. Erkek cildi kadın cildine göre daha yağlıdır bu nedenle de erkekler kadınlara göre daha az nemlendirici kullanırlar, ihtiyaç hissetmediklerini düşünürler.

Cildinde nemlendirici kullanmak isteyen kişiler önce yüzlerinin bakımını yapar, vücut bakımlarını yeterince önemsemezler. Oysa cilt, tüm yüz, saçlı bölge ve tüm vücudumuzu kaplamaktadır. Vücudumuzun her bölgesindeki cildin yapısı, özellikleri farklıdır. Bu nedenle de yüzünüze kullandığınız ürün vücudunuzda ya da saçlarınızda kullanılamaz.

Vücudun nem kazanması için vücut nemlendiriciler kullanmalı ve bu şekilde kuruluklar giderilerek ciltte rahatlama sağlanmalıdır.

Vücudumuzda cildimizi kaplayan doğal yağlar bulunmaktadır. Bu doğal yağlar cilt için koruyuculuk görevi üstlenmektedirler. Ancak duş almakla, suyu yetersiz tüketmekle, hormonların etkisiyle, soğuk ya da çok fazla sıcakların etkisi ile cildinizi koruyucu bariyerlerini kaybedebilir, özellikle deniz ve havuzda yüzmek, güneşlenmek cildinizin kurumasına yol açabilir.

Vücut Nemlendiricileri ve Fiyatları

Kuruluklardan korunmak, cildin koruyucu bariyerlerini güçlendirmek ya da yenilemek için vücut nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Vücut bakımı ihmal edilmemeli düzenli olarak temizlenen cilde özellikle her banyonun ardından mutlaka nemlendirici uygulanmalıdır. Her tip cildin nemlendirilmesi için uygun bir vücut nemlendirici tercih edilmeli ve özellikle de havuz ve denize girdikten sonra, duş aldıktan sonra tüm vücuda uygulanmalıdır.

Vücut nemlendiriciler cildin yapısı göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Vücudunuzda aşırı kuruluk, kuruluğa bağlı kızarıklıklar, pul pul soyulmalar gibi etkiler görülüyorsa aşırı kuruluk yaşıyorsunuz demektir, aşırı kuruluk sorunu için de kuru ciltlere özel nemlendirici, krem, losyon ya da yağ tarzı ürünler kullanılarak tüm vücutta yatışma sağlanabilir.

Turuncu Kasa sayfalarında vücut bakımınız için temizleyici ürünler, vücut nemlendiriciler bulunmaktadır. Farklı markalara ait olan nemlendiriciler ile tüm vücudunuzun yumuşak ve canlı görünümünü destekleyebilirsiniz. Ayrıca kuruluk, cildin daha kolay bir şekilde hasarlanmasına, kırışmasına neden olabilir, bu açıdan da cildin nem kazanması esnekliğini daha uzun süre korumasını destekler. Nemlenen cilt daha iyi korunur.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim