Filtreleme kriteri
Kategoriler
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Ayak Bakımı Ürünleri

Ayak Bakımı

Göz önünde olan her şey daha fazla önemsenirken, daha kapalı olan, göz önünde olmayan bölüm pek önemsenmez. Bu her alanda böyledir. Evinizi temizlerken ortalık temizlenir ama görünmeyen, dolap arkaları, koltuk altları fazla temizlenmez, saçın önü güzelce şekillendirilir, ancak arka tarafı fazla önemsenmez, evin ön tarafa bakan camlarına asılan perdeler bile daha özenle seçilir. İşte ayaklarımız da tıpkı bu önem sıralamasında olduğu gibi görünmediği, fazla göz önünde olmadığı için pek önemsenmez.

Özellikle de kış aylarında sürekli çorap ve ayakkabıların içindedir ve hem cildinin hem de tırnakların nasıl göründüğü çok da önemli değildir.

Oysa böyle olmamalı, ayaklarınızda gereken bakımı almalıdır. Aslında böyle düşünmeyen göz önünde olanlar kadar olmayanların da bakıma ihtiyaç duyabileceği konusunda farklıdavranan kişiler de vardır.

Ayak bakımı görünüm olarak önemli olsa da ayakların sağlıklı bir cilt dokusu, tırnakların sağlıklı gelişimi için de önemlidir.

Ancak yaz geldiğinde kış boyunca kuruluğa terk edilen ayaklar için endişe duyulur. Oysa yaz kış cildin her bölgesi özenli bir bakıma ihtiyaç duyar ve bu bakımı almalıdır. Bu şekilde en etkili sonuçları elde edebilirsiniz.

Ayaklarımızda kuruluktan başka sorunlar da yaşayabiliriz, bazı mantar türleri, ayakkabıların vurması, topukların çatlaması, nasır oluşması gibi pek çok sorun görülebilmektedir.

Ayak Bakımı Ürünleri ve Fiyatları

Ayak bakımı sadece kadınlara özgü bir bakım değildir aynı bakımı erkekler de ayakların da sağlamalıdır, çünkü bu sorunlar erkeklerde de görülebilmektedir.

Ayaklar her gün düzenli olarak yıkanmalı, kurulanmalı ve çorap kullanacaksanız mümkün olduğunca pamuklu çoraplar giyilmelidir. Ayakların düzenli olarak peeling işlemleri ile kuruluklardan, ölü hücrelerden kurtulması da sağlanabilir. Bu işlemlerin ardından ayaklar uygun bir ayak kremi ya da topuklarda çatlaklar varsa çatlak topuklar için kremler kullanılarak nemlendirilmeli ve doku hasarları onarılmalıdır.

Ayaklarda görülebilen nasır ya da mantar için ise buna uygun ürünler doğru ve düzenli şekilde kullanılarak bu sorunları gidermeye ve ayakların daha sağlıklı ve düzgün görünmesi sağlanmaya çalışılmalıdır.

Turuncu kasa sitesinden ayak bakımı için pek çok ürün çeşidine ulaşarak ürünleri inceleyebilir, farklı markaların ürünlerini kolayca satın alabilirsiniz.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim