Nabız Ölçüm Saatleri

Aradığınızı bulamadık.

Aradığınızı tekrar arayın

Nabız Ölçüm Saatleri

Kalp çalışırken düzenli olarak kasılır ve gevşer, bu kalbin damarlara basınç uygulamasına neden olur. Bu uygulanan basıncın dakikalık ölçümüne nabız ölçümü denilmektedir. Sağlıklı bir yetişkinin nabzı dakikada yaklaşık 70 ile 80 vuruşla atmaktadır.

Kasılma ya da basınç ölçümü 1 dakika olarak yapılmaktadır. Bazı hastalıklarda, kanamalarda bu atış düşer ya da yükselir.

Özellikle nabzın atışını kontrol altında tutmak ve nabız atışının artması ile spor hareketlerinin faydalarını daha rahat hissedebilir ve kendinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Nabız artışı duygusal değişikliklerde, korku ya da heyecan durumlarında, spor yaptığınızda aşırı efor sarf ettiğinizde artış göstermektedir. Nabız ölçüm saatleri ile kolayca kalp atış hızınızı ölçebilirsiniz.

Nabız atış hızı sarf ettiğiniz eforla ilgilidir. Nabız hızlı arttığında daha fazla yağ yakmaya başlamışsınız demektir.

Özellikle sağlık için, kilo vermek için, boş zamanları değerlendirmek için ya da yaşam şekli olarak yaptığınız spor ya da egzersizlerde kalp atışınızı sürekli olarak kontrol etmek ve kalbinizi fazla zorlamamak için nabız ölçüm saatlerinden yararlanabilirsiniz.

Nabız Ölçüm Saatleri ve Fiyatları

Nabız ölçüm saatleri bilekten, parmaktan kolayca ölçüm yapabilmenizi sağlamaya yardımcı olabilir ve bazı çeşitlerinin su geçirmez özellikte olması da özellikle yüzücülerin ya da su sporlarıyla uğraşan kişilerin nabız ölçümlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Bazı nabız ölçüm saatleri kalori ve yağ yakımını da ölçebilmenize yardım edecektir. Dijital olarak tasarlanmış ekranlarda saat, alarm ve kronometre özellikleri de taşımaktadır.

Speed box cihazları ile uyumlu çalışan nabız ölçüm saatleri her hareketinizde sizin nabız ölçümünüzü aktarmaya, mesafeleri hesaplayabilmeye yardımcı olur.

Özellikle sporla uğraşan kişiler için oldukça önemli bir medikal cihaz olan nabız ölçüm saatleri ile daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Turuncu Kasa sayfalarından ulaşabileceğiniz farklı özelliklerdeki nabız ölçüm saatleri ile siz de spor yaparken kalbinizin basıncını takip edebilir ve gerektiğinde durmayı ya da daha ne kadar çalışmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

Nabız ölçüm saatlerinin farklı özelliklerdeki ekranları da okumanızı kolaylaştırmaya, saati ve tarihi de takip etmenizi sağlamaya yardım edebilir.

Bir sporcu daha ne ister en özel ve kullanışlı nabız ölçüm saatleri ile her şey kontrol altında .

whatsapp ile bize yazın. whatsapp ile bize yazın.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim