Filtreleme kriteri
Markalar
more... less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Amino Asitler

Aminoasit sporcu besini nedir

Amino asitler, protein maddesinin temelini oluşturmaktadırlar.

Proteinler de vücudunuzun sağlıklı bir şekilde yaşamını devam ettirebilmesi için yardımcıdır. Amino asitler bazı besinlerle vücuda alınabilirken yeteri kadar alınamayabilirler, özellikle de kasları zorlayan çalışmalar yapan sporcular veya kas kullanarak iş yapan kişiler için fayda sağlayabilirler.

Sporcular sürekli egzersiz yaptıkları için diğer insanlara göre daha farklı bir beslenme tablosuna uygun olarak beslenmeleri gerekmektedir.

Spor hareketlerinin pek çoğu kasları zorlamaktadır. Kaslar zorlandıklarında ise parçalanabilir ve zarar görebilirler.

Likid formda olan amino asitler diğer formlara göre çok daha hızlı etki gösterirler. Spor çalışmaları sırasında kullanılabilirler.

Aminoasit sporcu besini ne işe yarar

Amino asitleri beslenme yolu ile vücuda alabiliriz, ancak besinlerle alınan amino asitler ağır spor çalışmaları yapan kişilere yeterli gelmeyebilir bu nedenle tablet, sıvı ya da toz çeşitleri olarak bulunan ürünlerden uygun olanı tercih edilerek kullanabilirsiniz.

Proteinler vücudunuzdaki kasların zorlanma sırasında hasar görmesini önlemeye ve daha fazla güç kazanmalarına yardımcı olurlar.

Turuncu Kasa sayfalarında pek çok sporcu ürünü ve amino asit çeşidi bulunmaktadır.

Spor yaparken kaslarınızı zorlamak sağlığınız açısından zararlı olabilir bu nedenle uygun ürünler kullanılarak kaslara güç kazandırılması önemlidir.

aminoasit sporcu besini fiyatları

Amino asitlerin sıvı formda olanları genellikle sporcular tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Likid amino asitler olarak da bilinirler. Değerleri diğer amino asitlere göre çok daha yüksektir. Sıvı amino asit çeşitleri kana daha hızlı bir şekilde karışırlar bu da etkisinin de daha hızlı ve güçlü olmasını sağlamaktadır.

Fırsat Ürünlerini Kapat Fırsat Ürünleri.
whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim