Filtreleme kriteri
Markalar
Daha Fazla less
Fiyat
Filtrele

Turuncukasa Blog

Yaz kampanyası ile güneş kremlerindeki fırsatı kaçırma

Ev Dekorasyon Ürünleri

Sunlife Vitamin C 1000 mg

Tansiyon Aletleri

Çeşitli Tansiyon Aletleri

Kanın damarlara uygulamış olduğu basınç etkisi önemlidir bu basınç tansiyon aletleri kullanılarak ölçülür ve sağlık açısından bu ölçümler oldukça önemlidir.

Kalp kanı pompalarken sürekli kasılır ve gevşer bu kasılma sırasındaki basın yüksek tansiyon değerini, kasılmadan sonraki gevşemenin basıncı ise küçük tansiyon değerini verir.

Tansiyonun yükselmesi de, düşmesi de son derece tehlikeli olabilir. Herkesin vücut yapısı ve sağlığı farklı olduğundan bu değerler bazı kişilerde en fazla bir iki derece değişiklik gösterirken bazı kişiler de ise daha büyük farklar ortaya çıkar bu da tüm vücut için yıpratıcıdır.

Tansiyon Aletleri ve Fiyatları

Özellikle ileri yaşlarda olan veya kronik tansiyon ve kalp hastalığı gibi rahatsızlıkları olan kişiler tansiyonlarını düzenli olarak ölçerek takip etmelidirler. Bunun için de her seferinde sağlık kuruluşuna gitmek oldukça zahmetli bir iş olacaktır. Bu nedenle evde kullanabileceğiniz tansiyon aletleri ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Turuncu Kasa’da kullanabileceğiniz üst kol ya da bilekten ölçüm yapabileceğiniz pek çok tansiyon aleti çeşitleri bulunmaktadır.

Bu ürünler farklı özelliklere sahiptir, satın alırken bu özelliklere dikkat ederek daha faydalı bir ürün alabilirsiniz. Manşet boyu ve kalınlığı, ekran büyüklüğü, hafıza özellikleri, uyarı modu, sesli olup olmadığı, ölçümün yapılma şekli, ortalama alma gibi özellikleri dikkate alınarak tansiyon aleti seçimleri yapılmalıdır.

Özellikle de bilekten tansiyon ölçer ürünler kendi başınıza tansiyon ölçümü yapabilmenize yardımcı olacak ve bu şekilde kolayca takip edebileceğiniz tansiyon değeri ile gerektiğinde geç kalmadan müdahale edilmesine olanak sağlayabileceksiniz.

Bazı kişiler tansiyon değerlerinin normalin üstüne çıktığı ya da altına düştüğünü hissedebilirler, baş dönmesi, halsizlik, baş ağrısı, bulantı gibi bazı etkileri olabilir ancak bazı kişiler hiç hissetmezler ve bu şekilde yaşamaya devam ederler. Tansiyon değerlerinin bu nedenle ölçülmesi ve uygun tedavilerin uygulanması gerekmektedir.

Turuncu Kasa sayfalarında kendinize uygun pek çok sağlık ürünü ve tansiyon aleti çeşitleri bulabilirsiniz.

whatsapp ile bize yazın. Whatsapp İletişim