Filtre

Kategoriler

Kategoriler

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺6,00 - ₺443,00

Turuncukasa Blog

99Tl ve üzeri Alışverişe kargo bedava

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Aktif filtreler

Besin Takviyesi

Vücudun doğal işleyişini sürdürebilmesi için düzenli olarak besin alması gerekmektedir. Beslenirken önemli olan sadece doymak değil, sağlıklı bir şekilde beslenebilmektir.

Yediğimiz ve içtiğimiz gıdalardan ihtiyaç duyduğumuz vitamin ve mineralleri alırız ya da almamız gerekir diyebiliriz. Vitamin ve mineraller sağlıklı bir vücut işleyişi için gerekli ve çok önemlidir.

Her öğün mevsime uygun olarak tüketeceğiniz yiyecekler size sağlıklı bir yaşam sunmak için fayda sağlayacaktır.

Ancak ihtiyaç duyduğumuz her vitamin ve minerali doğal yollarla ya da yeteri kadar alamayabiliriz, böyle durumlarda vücudumuzun besin takviyelerine ihtiyacı doğar.

Bazı vitaminler yağda çözünür bazıları ise suda çözünür özelliktedir. Buna uygun olarak bazen vitamin değeri olan besinleri tükettiğinizde bile beraberinde tüketmiş olduğunuz diğer gıdalar etkilerini kaybetmelerine neden olabilmektedir. Örneğin sigara ve alkol tüketimi de vücudunuzdaki vitaminleri hızlı bir şekilde tüketmeye neden olur.

Her vitamin vücut metabolizmasının farklı bir bölgesinde etki sağlamaktadır.

En iyi Besin Takviyesi

A, D, K, E vitaminleri yağda çözünebilir özellikte olan vitaminlerdir ve etki sağlayabilmek için yağa ihtiyaç duyarlar. C vitaminleri ve B vitaminleri ise suda çözünen vitaminlerdir ve bu nedenle özellikle idrar yolu ile kolayca dışarı atılırlar, vücutta uzun süre kalmazlar, bu nedenle de takviye edilmeleri gerekebilir.

Ancak her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bunların da fazlası zararlıdır bu nedenle bir uzmana, doktora danışarak kullanılmaları tavsiye edilmektedir.

Özel olarak hazırlanmış şurup, tablet ya da toz formunda bulunan besin takviyeleri kullanım şartlarına uygun olarak tüketildiğinde ihtiyaç duyduğunuz ancak doğal yiyeceklerle alamadığınız vitamin ya da mineralleri karşılamaya yardımcı olurlar.

En iyi Besin Takviyesi Markaları

Besin takviyeleri yetişkinler ve çocuklar için ayrı formda ve özelliklerde tasarlanmış olurlar. Ayrıca sahip oldukları farklı tatlarla da kullanabileceğiniz seçeneği daha kolay belirleyebilirsiniz.

Vitamin ve mineraller sadece sağlık için değil aynı zamanda daha düzgün, sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt ve saçlar için de oldukça faydalıdır. Yeteri kadar alınamadıklarında saçlarınızda ya da cildinizde de sorunlar yaşayabilirsiniz.

Doğal yollarla ve yeteri kadar alamadığınız bazı besin ögelerini besin takviyeleri ile alabilirsiniz.

Turuncu Kasa sitesinde de birçok markaya ait besin takviyesi çeşitleri bulunmaktadır. Ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olanı seçebilir ve ucuz fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.