Turuncukasa Blog

MArtidermÜrünleri

Marvis Ürünleri

AdidasÜrünleri

Similac

Similac mama çeşitlerinden bebeğinizin içinde bulunduğu aya uygun olanı seçerek bebeğinizi besleyebilirsiniz. Dünyada da pek çok anne ve bebek severek Similac mamalarını tercih etmektedir. Smilac 1 ve 2 mamalar, biberon maması şeklindedir ve su ile hazırlanarak bebeğe verilir.

Similac Ürünleri

Abbott laboratuvarları tarafından hazırlanan bebek mamasıdır.

Dünyada da hem bebekler hem de anneleri tarafından çok beğenilerek tüketilen Similac mamaları bebeğin gelişiminde olumlu rol oynayacak pek çok önemli maddeyi içermektedir.

Similac mamalar %100 oranında Laktoz içermektedir. Palm yağı ile formüle edilen mamaların sindirimi de son derece kolaydır.

Omega 3 ve omega 6 ile zenginleştirilen formülü ile bebeğin gelişiminde önemli bir yere sahip özelliktedir.

Similac mama çeşitlerini bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabilirsiniz.

Similac 1 mama; bebeğin doğumundan itibaren verebileceğiniz bir mamadır, bebek 6 ayını doldurana kadar yedirebileceğiniz şekilde tasarlanan Similac mama, su ile hazırlanarak bebeğe verilir. Biberon ya da kaşık yardımı ile bebeğinize yedirebileceğiniz mamalar küçük bebeklere özel biberon maması özelliğindedir. Şeker içermeyen mamanın içeriğinde nükleotid bulunmaktadır.

Similac Ürünleri ve Fiyatları

Bebeğiniz için en önemli ve gerekli besin anne sütüdür. Bebeğin ilk altı ay sadece anne sütü ile beslenmesi yeterli ve önemlidir. Ancak bebek bazen yeterince beslenemez, bazı özel durumlar ya da sağlık sorunları nedeniyle anne memesi almaz ya da aldığı anne sütü bebek için yetersiz kalabilir Bu gibi durumlarda bebeğe mama vermeniz gerekebilir.

Similac 1 mama bebeğe doğumdan itibaren 6. aya kadar verebileceğiniz bir mamadır.

Similac 2 mama, bebeğin 6. ayından itibaren 9. aya kadar yedirebileceğiniz, toz mamadır. Suyla hazırlanarak bebeğe yedirilebilecek olan mama biberon mamasıdır. Biberon yardımı ile ya da kaşıkla verebilirsiniz. Devam Sütü Mama, kalsiyum, vitamin ve mineraller, laktoz içermektedir.

Mamanın içeriği DHA ile zenginleştirilmiştir. DHA;dokosahekseonik asit, omega 3 asididir ve gelişimde önemli bir yere sahiptir.

Smilac 3 mama da bebeğin 9. Ayından sonra yedirebileceğiniz mamadır.

Similac bebek maması çeşitleri bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaya yardımcı olabilmek için çalışırlar. Bebeğin düzgün ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir.

Mama hazırlarken bebeğinizin sağlığı için temizlik ve hijyen kurallarına çok dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız tüm aksesuarlar ve elleriniz çok temiz olmalı.

Mama hazırlarken kullanacağınız suyu önceden kaynatarak ılımasını beklemelisiniz. Ardından mutlaka mamanın içinden çıkan kendi ölçeğini kullanarak mamayı hazırlamalı ve iyice çalkalamalısınız.

Mama kutusunun üzerinde yazan tarife uygun olarak hazırladığınız mamayı her seferinde taze olarak hazırlamalı, artan mamayı kullanmamalısınız.

Bebeğin beslenmesi bittikten sonra kullandığınız tüm beslenme gereçleri özenle yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Bebeğin beslenmesi kadar temizliği de sağlığı için çok önemlidir.

Similac mama çeşitlerine Turuncu Kasa’dan ulaşarak kolayca sipariş verebilirsiniz.